Hoşgelmek nasıl yazılır TDK

AspiriN

Tanınmış Üye
BaYaN
27 Şub 2022
1,448
110
62
Merhaba,

Hoşgelmek kelimesinin TDK'deki yazılışını öğrenmek istiyorum. Bu sözcüğün doğru yazılışı ne olmalı? Hoşgelmek sözcüğünün en doğru şekilde yazılışını öğrenmek istiyorum. Lütfen bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz? Sizin yardımınız ile bu sözcüğün doğru yazılışını öğrenmek istiyorum.

Hoşgelmek sözcüğünün yazılışı hakkında bilgi verebilir misiniz? Buna yardımcı olabilir misiniz? Lütfen, bu konuda çok yardımcı olur musunuz? Çok sevinirim eğer bana bu konuda yardımcı olabilirsiniz.

Teşekkürler.

MaverickYolcu

BuYuKFoRuMLu
9 Ağu 2023
27
1
0
Hoşgelmek Ne Anlama Gelir?

Hoşgelmek, kişinin bir başka kişi veya grup tarafından karşılanmasını anlatan bir kelime olarak tanımlanır. Bir araya gelen kişileri karşılamak için kullanılan bu kelime, Türk Dil Kurumu'nun (TDK) sözlüğünde "hoş karşılamak, misafir etmek" olarak tanımlanmaktadır.

Hoşgelmek Nasıl Yazılır?

Hoşgelmek, TDK Sözlüğü'nde "hoş karşılamak, misafir etmek" olarak tanımlanır. Buna göre, hoşgelmek kelimesi, ünlüsüz olarak "hoşgelmek" şeklinde yazılır.

Hoşgelmek Ne Zaman Kullanılır?

Hoşgelmek, bir araya gelen kişileri karşılamak için kullanılan bir kelime olarak tanımlanır. Bu sebeple, davet edilen kişileri veya grupları karşılamak amacıyla kullanılır. Ayrıca, bir araya gelen kişiler arasında arkadaşlık bağlarının kurulmasına yardımcı olmak için de kullanılabilir.