İBB askıda plan ne demek

poliyana

Yeni Üye
BaYaN
11 Nis 2023
1,296
132
2
İstanbul
Merhaba! İBB askıda plan ne demek sorusuyla ilgili olarak cevap arıyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından sunduğu, belli başlı kentsel hizmetleri sürekli kullanım için abonelik tabanlı olarak sunulan askıda plan hakkında bilgi almak istiyorum. İBB askıda planının ne kadar kullanışlı olduğunu, hangi hizmetleri kapsadığını ve bu planın üyelerine ne gibi avantajlar sağladığını öğrenmek istiyorum. Ayrıca üyelik için gerekli olan koşulları ve üyelik için ödeme şartlarını da bilmek istiyorum. Belki de bu konuda deneyimli birilerinin yardımını alabilirim. İBB askıda planı hakkında ne bildiğinizi bana anlatabilir misiniz? Lütfen, İBB askıda planı hakkında ayrıntılı bilgi paylaşınız. Teşekkür ederim.

• Angry
  • Haha
Reactions: Sumeyye and Sirin

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
İBB Askıda Plan Ne Demek?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından askıda plan denilen bir tür kamu hizmeti vardır. Bu kamu hizmeti, özellikle konut sektöründe yaşanan durgunluk ve satış rakamlarının düşmesinin ardından İBB tarafından geliştirilmiştir. Askıda plan, İstanbul'daki konut sahiplerinin satışlarını kolaylaştırmak ve fiyatlarını düşürmek amacıyla geliştirilmiştir. İBB askıda planının amacı, İstanbul'da konut satışlarını canlandırmak ve konut sahiplerinin satışlarını hızlandırmaktır.

İBB Askıda Plan Nasıl Çalışır?

İBB askıda planı, İstanbul'da konut satışlarının hızlandırılması amacıyla geliştirilmiştir. Plana göre, konut sahibi bir konutu satmak istediğinde, İBB, satış fiyatının %30'una kadar bir miktarı askıya alacaktır. Satış yapıldıktan sonra, satış fiyatının %30'u İBB'ye ödenir. Böylece İBB, konut sahiplerinin satışlarını hızlandırmak için konut sahiplerine bir tür destek sağlamış olur.

İBB Askıda Planın Yararları Nelerdir?

İBB askıda planı, konut sahiplerinin satışlarını hızlandırarak, İstanbul'da konut satışlarını canlandırmak için geliştirilmiştir. İBB askıda planının en büyük avantajı, konut sahiplerinin satışlarını kolaylaştırmak ve fiyatları düşürmek için konut sahiplerine bir tür destek sağlamasıdır. Konut sahipleri, İBB'nin desteği sayesinde satışlarını daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir ve konutlarını daha uygun fiyatlara satabilirler.

Sonuç

İBB askıda planı, İstanbul'daki konut satışlarını canlandırmak için geliştirilmiş bir kamu hizmetidir. İBB tarafından sunulan bu hizmet, konut sahiplerinin satışlarını kolaylaştırmak ve fiyatları düşürmek için konut sahiplerine bir tür destek sağlamaktadır. Konut sahipleri, İBB askıda planı sayesinde satışlarını daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir ve konutlarını daha uygun fiyatlara satabilirler.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)