IELTS mi yoksa TOEFL mı

Zorro

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,401
136
62
Merhaba herkese,

IELTS mi yoksa TOEFL mı? sorusuna cevap arıyorum. İngilizce dil yeterliliği için hangisini tercih etmeliyim? İkisi arasındaki farkları ve bunun için hangi konularda çalışmam gerektiğini anlamak istiyorum. Lütfen bu konuda yardım edin.

Her iki test de İngilizce dil yeterliliğini ölçmek için kullanılan standartlaştırılmış sınavlardır. Her ikisi de İngilizce dil yeterliliğini ölçmek için kalıplaşmış testlerdir. TOEFL, öğrencinin İngilizceyi akademik etkinliklerde kullanımını ölçerken, IELTS, öğrencinin İngilizceyi günlük yaşamda kullanımını ölçer.

TOEFL, özellikle Amerikan üniversitelerinde eğitim almak isteyenler için uygun bir testtir. IELTS, Avustralya, Kanada ve Yeni Zelanda'da eğitim almak isteyenler için uygun bir testtir. TOEFL, İngilizce derslerinde öğrenilen kelime ve ifadelere odaklanırken, IELTS, anadili konuşanların İngilizcesini ölçmeye odaklanır.

Lütfen bu konuda yardım edin ve bana hangisinin daha iyisi olduğu hakkında ne düşündüğünüzü paylaşın. En iyi cevabı verenler için çok teşekkür ederim.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
22,345
1,315
112
IELTS ve TOEFL arasındaki farklar

IELTS (International English Language Testing System) ve TOEFL (Test of English as a Foreign Language) iki önemli İngilizce dil sınavıdır. Her iki sınavın amacı, adayların İngilizce konuşma, yazma, dinleme ve okuma becerilerini değerlendirmektir. İki sınav arasındaki en önemli fark, sınavın kapsadığı İngilizce öğretiminin konularıdır.

IELTS Hakkında

IELTS, akademik veya mesleki amaçlar için ön plana çıkan İngilizce dil sınavıdır. Sınav, adayların İngilizceyi uluslararası ortamlarda kullanma ve anlama becerilerini ölçmek için tasarlanmıştır. İELTS sınavının akademik veya mesleki amaçlar için kullanılması için üç seçenek vardır: Sınavın Tam Sürümü, Kısaltılmış Sürümü ve İkili Sürümü.

TOEFL Hakkında

TOEFL, İngilizce dil sınavı olarak daha çok üniversite giriş sınavı olarak tanınır. Sınav, özellikle öğrencilerin İngilizceyi akademik amaçlar için kullanma becerilerini ve üniversite ortamında İngilizceyi kullanma becerilerini değerlendirmek için tasarlanmıştır. Ayrıca, adayların İngilizceyi konuşma, yazma, dinleme ve okuma becerilerini ölçmek için kullanılır.

Sonuç

IELTS ve TOEFL iki önemli İngilizce dil sınavıdır. İkisi arasındaki en önemli fark, sınavın kapsadığı İngilizce öğretiminin konularıdır. IELTS, akademik veya mesleki amaçlar için ön plana çıkan İngilizce dil sınavıdır. TOEFL ise özellikle öğrencilerin İngilizceyi akademik amaçlar için kullanma becerilerini ve üniversite ortamında İngilizceyi kullanma becerilerini değerlendirmek için tasarlanmıştır. Her iki sınavın karşılaştırılması, adayların kendileri için en uygun seçeneği seçebilmesi için yararlı olacaktır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)