IELTS sınav ücreti ne kadar

baymax

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,364
124
62
Merhaba,
IELTS sınav ücreti hakkında araştırıyorum ve İngiliz asıllı olmadığım için bu konu hakkında bir fikrim yok. Bu nedenle, IELTS sınav ücreti ne kadar? sorusuna cevap arıyorum. İngiltere'de IELTS sınavının ücreti ne kadar? Ya da IELTS sınavına kayıt olmanın diğer maliyetleri neler? Sanırım bu konuda benim için yardımcı olacak kişiler olduğuna inanıyorum. Eğer IELTS sınav ücreti hakkında bilgili biriyseniz lütfen benimle paylaşın. İngilizce dil eğitimimin başarılı olması için IELTS sınavının ücreti hakkında ne kadar bilgi edinirsem o kadar iyi olacağını düşünüyorum.

Önemli not: Lütfen kaynaklarınızı belirtin.

Çok teşekkür ederim.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,885
1,159
112
IELTS Sınav Ücreti Ne Kadar?

İngilizce yeterlilik seviyesini ölçmek için kullanılan IELTS (International English Language Testing System) sınavının ücreti, seviyenize ve nerede sınavınızı yapacağınıza göre değişkenlik göstermektedir. IELTS sınav ücreti hakkındaki bilgileri şu başlık altında inceleyeceğiz:

IELTS Sınav Ücreti Ne Kadar?

IELTS sınav ücreti, sınavın türüne ve nerede gerçekleştirileceğine göre değişmektedir. İşte IELTS sınav ücreti hakkında detaylar:

IELTS Sınav Ücreti Türkiye'de Ne Kadar?

Türkiye'deki IELTS sınav ücretleri, sınavın türüne göre değişmektedir. Genel olarak, IELTS sınav ücretleri Türkiye'de şu şekilde sıralanır:

IELTS Sınav Ücreti Türkiye'de:

• IELTS Genel Sınav Ücreti: 750 TL

• IELTS Akademik Sınav Ücreti: 750 TL

IELTS Sınav Ücreti Dünya Genelinde Ne Kadar?

IELTS sınav ücretleri dünya genelinde değişmektedir. Farklı ülkelerde farklı ücretler uygulanmaktadır. Genel olarak, IELTS sınav ücretleri dünya genelinde şu şekilde sıralanır:

IELTS Sınav Ücreti Dünya Genelinde:

• ABD: $250
• Kanada: $250
• Avustralya: $330
• Yeni Zelanda: $330
• Birleşik Krallık: £150
• İrlanda: €220

IELTS Sınav Ücretinin Ödeme Şekli Nasıl Olmalı?

IELTS sınav ücretleri, kredi kartı, nakit veya banka havalesi ile ödenir. Ödeme yapmadan önce, IELTS sınavına katılmak istediğiniz ülkenin kurallarını ve prosedürlerini kontrol etmelisiniz. Ayrıca, ödeme işlemlerini tamamlamadan önce, sınav ücreti hakkında bilgi almak için sınav merkezinin yöneticilerinden yardım alabilirsiniz.

Sonuç

IELTS sınavının ücreti, seviyenize ve nerede sınavınızı yapacağınıza göre değişkenlik göstermektedir. Türkiye'de IELTS sınav ücretleri 750 TL, dünya genelinde ise farklı ücretler uygulanmaktadır. IELTS sınav ücretleri kredi kartı, nakit veya banka havalesi ile ödenir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)