Ikinci dünya savaşında Almanları kim durdurdu

ruhumunizi

Yeni Üye
BaY
5 Nis 2023
1,259
89
2
Merhaba,

Ikinci Dünya Savaşı'nda Almanları kim durdurdu? Sorusuna cevap arıyorum. Bu konuda uzman olan herkesten yardım istiyorum. Lütfen bu soruya cevap verebilecek herkesin bana yardım etmesini diliyorum.

Ikinci Dünya Savaşı, 1939 yılında Almanya tarafından başlatılmıştır. Savaş, İngiltere, Fransa, Sovyetler Birliği ve diğer müttefik güçler tarafından karşılandı. Savaş, 1945'e kadar devam ederken, Almanların yenilmesinde önemli rol oynayan çok sayıda müttefik ülke vardı. İngiltere, Fransa ve Sovyetler Birliği gibi batılı ülkeler, Alman askeri varlığının yok edilmesinde önemli katkılar sağladı. Ayrıca, Çin, Japonya ve diğer Asya ülkeleri de savaşın sonunda Almanya'yı durdurmaya yardımcı oldu.

İkinci Dünya Savaşı'nın sonundaki Almanya'nın durdurulmasında büyük bir etkiye sahip olan müttefik güçlerin her birinin ne kadar destek sağladığını ve Almanya'nın durdurulması için ne gibi savaş stratejileri kullandıklarını merak ediyorum. Lütfen bana bu konuda yardım edebilecek herkesin cevap vermesini bekliyorum. Teşekkürler.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,491
1,159
112
Ikinci Dünya Savaşında Almanları Kim Durdurdu?

Ikinci Dünya Savaşı İkinci Dünya Savaşı, 1939'da Almanya tarafından Polonya'ya saldırıyla başlayan ve 1945'te Japonya'nın teslim olmasıyla sona eren dünya çapındaki çatışma ve çatışmadan kaynaklanan olaylar dizisidir. Savaş, Almanya, İtalya ve Japonya arasındaki İtalya-Japonya-Almanya İttifakı (AJA) ile İngiltere, Fransa ve SSCB arasındaki İngiliz-Fransız-Sovyet İttifakı arasındaki çatışmalar ve olaylar dizisinden oluşmaktadır.

Almanya'yı Kim Durdurdu?

Almanya, 1945'te İngiltere, Fransa ve SSCB'nin ortaklığı ile durduruldu. Savaş, Almanya'nın teslim olması ve Sovyet ve İngiliz kuvvetlerinin Doğu Almanya'yı işgal etmesiyle sona erdi. Almanya'yı durduran ve savaşı kazanan taraf İngiliz-Fransız-Sovyet İttifakı olarak adlandırılır.

Savaşın Sonu ve Sonuçları

Savaş, Almanya'nın 8 Mayıs 1945'te teslim olmasıyla sona erdi. Savaşın sonu, üç tarafın ortaklaşa imzaladığı Potsdam Barış Antlaşması ile resmen onaylandı. Savaşın sonu, özellikle Avrupa'da çok sayıda insanın ölümüne, savaşla ilişkili olayların çok büyük bir yıkıma neden olmasına ve dünya politikasını ciddi bir şekilde değiştirmesine neden oldu.

Sovyetler Birliği'nin Savaşın Sonu ve Sonuçları

Sovyetler Birliği, II. Dünya Savaşında özellikle Doğu Avrupa'daki çatışmalarda önemli rol oynadı. Savaşın sonunda, Sovyetler Birliği, özellikle de Doğu Avrupa'da çok sayıda ülkeyi kontrol altına aldı. Savaşın sonu, Sovyetler Birliği'nin, dünya politikasında doğrudan bir güç olarak kabul edilmesini sağladı.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü