Ikinci dünya savaşında kaç kişi öldü

learnedkiller

Yeni Üye
BaY
5 Nis 2023
1,281
115
2
Merhaba,

Ikinci Dünya Savaşı sırasında kaç kişinin hayatını kaybettiği konusunda net bir sayı olmasa da, tahminler arasında yaklaşık 60 milyondan fazla insanın öldüğü söyleniyor. Bu sayının ne kadar doğru olduğu konusunda araştırma yapıyorum ve bu konuda yardım almak istiyorum. Birçok kaynakta, savaş sırasında ölenlerin çoğunluğunun askerler olmasının yanı sıra, savaşın büyük ölçekli insanlık dramalarının da etkisi altında kalan sivil halkın ölümlerinin de olduğu söyleniyor. Savaş sırasında ölen kişilerin sayısı hakkında net bir veri paylaşabilecek, bu konu hakkında bilgi edinmek istediğim ve beni daha iyi anlamaya yardımcı olabilecek herhangi bir bilgi veya kaynak paylaşabilecek olanların yardımlarını bekliyorum.

Teşekkürler.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Ikinci Dünya Savaşında Ölenlerin Sayısı

Ikinci Dünya Savaşı, ölenler, ölüm sayısı

Ikinci Dünya Savaşı, 1939-1945 arasında, çok fazla insanın hayatını kaybettiği, dünyanın gördüğü en büyük savaş oldu. Ölüm sayısının ne kadar olduğuna ilişkin kesin bir rakam vermek kolay değildir. Ancak, en az 50 milyon insanın öldüğü tahmin edilmektedir.

Ikinci Dünya Savaşı Sırasında Ölen Sivil ve Asker Sayısı

Asker, sivil, ölüm sayısı, savaş

Ikinci Dünya Savaşı sırasında ölenlerin çoğu askerdi. Ancak, savaşın siyasi, kültürel ve ekonomik sonuçları nedeniyle, savaşın sivil kayıpları da çok büyük ölçüde idi. Savaşın başladığı 1939'da, ölen askerlerin sayısı yaklaşık 17 milyonu buluyordu. Zayıf ve hasta insanların sayısının eklenmesiyle, ölenlerin sayısının yaklaşık 25 milyon olduğu tahmin ediliyor.

Ikinci Dünya Savaşı Sırasında İnsanların Çeşitli Nedenlerden Ölümüne Yol Açan Ölümlerin Sayısı

Ölüm nedenleri, savaş sonrası, ölümler, insanlar

Ikinci Dünya Savaşı sırasında, savaş sonrası ölümlerin sayısı da büyük ölçüde idi. Bunlar arasında, savaşın getirdiği açlık, hastalıklar, sürgünler, çalışma kamplarında çalışmaya zorlananlar ve kamplarda ölenler de vardı. Bu nedenlerden ölenlerin sayısının yaklaşık 15 milyon olduğu tahmin ediliyor.

Ikinci Dünya Savaşı Sonrasında Ölenlerin Sayısı

Savaş sonrası, ölüm, tahminler

Savaşın sona ermesinden sonra, savaşın etkileri nedeniyle, ölenlerin sayısında bir artış oldu. Savaş sonrası dönemde, ölenlerin sayısının yaklaşık 25 milyon olduğu tahmin ediliyor. Savaş sonrası ölümlerin önemli bir kısmı, savaş sırasında alınan bazı politik kararların yol açtığı hastalıklardan kaynaklandı.

Sonuç

Ikinci Dünya Savaşı, ölenler

Ikinci Dünya Savaşı sonucunda ölenlerin sayısı hakkında kesin bir rakam vermek güçtür. Ancak tahmin edilen rakamlar, savaş sırasında ve savaş sonrası ölenlerin toplam sayısının yaklaşık 50 milyon olduğunu göstermektedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü