Ilişiktedir anlamı nedir

kelekci

Tanınmış Üye
BaYaN
6 Kas 2020
1,344
95
47
Merhaba,

İlişiktedir anlamı nedir? sorusunu soruyorum. İlişiktedir sözcüğünün anlamı hakkında bilgim yok. İlişiktedir ne anlama geliyor? Lütfen yardım ederek bana bu sözcük hakkında bilgi verebilir misiniz? Sözcüğün ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum. Bu konuyla ilgili olarak tüm önerilerinizi, fikirlerinizi ve düşüncelerinizi duymak isterim. İlişiktedir anlamını öğrenmek için herhangi bir kaynak öneriniz olabilir mi? Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

• Haha
  • Love
Reactions: Goksu and Yelda

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
22,375
1,315
112
Ilişiktedir Anlamı Nedir?

Ilişiktedir, Türkçe'de "bağlanmış" anlamına gelen bir kelimedir. Sözcük genellikle iki nesne arasındaki bağı ifade etmek için kullanılır. Ilişiktedir kelimesi çoğunlukla ilişkiler, bağlar ve çevresel etkileşimler gibi konular üzerinde kullanılır. Bu kelimenin çoğul hali ilişiktedirlerdir.

Ilişiktedir Anlamının Kökeni

Ilişiktedir kelime kökeni, çoğunlukla Türkçe'dir. Sözcük, “ilişki” olarak çevrilir ve iki nesne arasındaki bağı ifade eder. Kelime, çoğunlukla deyimler ve ifadelerde kullanılır. Örneğin: “Konu ile ilgili makale iliktedir.”

Ilişiktedir Anlamının Kullanımı

Ilişiktedir anlamı, çoğunlukla ilişkiler, bağlar ve çevresel etkileşimler gibi konular üzerinde kullanılır. Örneğin: “Türkiye ve Çin arasındaki ilişkiler iliktedir.” Ayrıca, bu kelime, çoğunlukla iki nesnenin arasındaki ilişkiyi ifade etmek için kullanılır. Örneğin: “Toprak ve su arasındaki ilişki iliktedir.”

Ilişiktedir Anlamının Alternatifleri

Ilişiktedir anlamının alternatifleri arasında bağlı, ilişkili, bağlanmış, ilintili ve ilgili bulunur. Örneğin: “Konu ile bağlı bir makale yazdım.” “Türkiye ve Çin arasındaki ilişki ilişkili.” “Toprak ve su arasındaki ilişki bağlanmış.” “Bilimsel araştırma ile ilintili.” “Bu konuyla ilgili birçok bilgi var.”

Anahtar Kelimeler

Ilişiktedir, bağlı, ilişkili, bağlanmış, ilintili, ilgili.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)