Ilişkilerde aldatma neden olur

SokakFeneri

Yeni Üye
BaY
5 Nis 2023
1,299
115
2
Merhaba,

Ben bir ilişkide aldatmanın nedenlerini öğrenmek istiyorum. İki kişi arasındaki ilişkide aldatmanın oluşmasının nedenleri nedir? Aldatmayı neden yapan kişi açısından, aldatmayı neden yaptıklarını anlamaya çalışıyorum. Ayrıca, aldatmayı neden yapan kişi ve aldatılan kişi açısından bu durumun nedeni nedir? İlişkilerde aldatmanın gerçek nedenleri nelerdir? Aldatmanın nedenleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum.

Bu konuda kısa bir anket yapmayı düşünüyorum. Ankete katılan herkese çok teşekkür ederim. Herhangi bir destek veya öneride bulunan herkese çok teşekkür ederim.

• Like
Reactions: Ummuhan and Inci

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,471
1,159
112
Ilişkilerde Aldatma Neden Olur?

Bir ilişki her zaman güçlü olmak zorunda değildir. İki insan arasındaki ilişkiyi güçlendirmek için, iki tarafın da efor sarfetmesi gerekir. Bir bireyin ilişkiye sıkıca bağlanması, diğerinin aynı kadar sıkıca bağlanmaması nedeniyle, aldatma ortaya çıkabilir. İlişkilerde aldatma iki değişik yola gidebilir; fiziksel veya duygusal.

Fiziksel Aldatma

Fiziksel aldatma, bir ilişkide ödül arayan bireyin, başka bir birey ile fiziksel ilişkiye girmesidir. Bu tür aldatma daha çok, bir tarafın ilişkideki tatmininin yetersizliği nedeniyle meydana gelir. İlişkideki tarafların arasındaki bağlılık, ilişkideki bireyin kendini yeterli hissetmemesine neden olabilir. İlişkideki birey, bu yüzden başka biri ile fiziksel ilişkiye girebilir.

Duygusal Aldatma

Duygusal aldatma, bir ilişkide ödül arayan bireyin, başka bir birey ile sözlü ilişkiye girmesidir. Duygusal aldatma, ilişkideki bireyin, kendisinin yeterli olmadığını düşünmesi sonucu meydana gelir. Bu durum, ilişkideki bireyin, başka bir bireyden aradığını bulamaması nedeniyle olabilir. Bu nedenle aldatma, ilişkideki insanların arasındaki bağlılığın sorgulanmasına neden olur.

Ilişkilerde aldatma, çiftler arasındaki bağlılığın bozulmasına neden olur. İlişkideki her iki tarafın da kendini yeterli hissetmesi, ilişkiyi güçlendirmek için çok önemlidir. Fiziksel veya duygusal aldatma ile ilişkideki taraflar arasındaki bağlılık kopar. Bu nedenle, ilişkilerde aldatma, ilişkiyi çürütebilir veya tümden bitirebilir. Ilişkilerde aldatma, nedenleri, sonuçları, önlenmesi gibi konular hakkında daha fazla bilgi edinmek için, bu makaleyi okuyun.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)