İlişkiye ara verince ne yapmalı

mahkum

Tanınmış Üye
BaY
9 May 2021
1,423
116
62
Merhaba,
Birkaç ay önce ilişkimizi sonlandırdık. Epeyce zaman geçti ve şu anda bu kararın doğru olduğunu düşünüyorum fakat ne yapmalıyım? İlişkiye ara verince ne yapmalı?

İlişkiden sonra içinde bulunduğun duygu karmaşasının üstesinden gelmek ve yeni bir sayfaya başlamak için ne yapmalıyım? İlk olarak, kendime zaman ayırmalı ve yeni şeyler öğrenmeye odaklanmalıyım. Zaman geçirmek ve sağlıklı bir şekilde yaşamaya devam etmek için kendime daha fazla zaman ayırmayı düşünüyorum.

Ayrıca, yakın arkadaşlarımla daha fazla zaman geçirmeyi ve onlara şikayet etmek yerine, onların desteğini almayı düşünüyorum. Yeni hobiler edinmeyi ve yeni zevkler keşfetmeyi de düşünüyorum. İletişim becerilerimi geliştirmek için, okumayı ve konuşmayı sevdiğim insanlarla daha fazla zaman geçirmeyi de düşünüyorum.

Bu konuda ne düşündüğünüzü ve ne tavsiyelerinizi paylaşmaktan mutluluk duyacağım. Lütfen, ilişkiye ara verince ne yapmalıyım? ile ilgili tavsiyelerinizi paylaşın. Teşekkürler.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
İlişkiye Ara Verince Ne Yapmalı?

Bir ilişkiye ara vermek zor bir karardır ve çoğu kişi için stresli ve zor bir süreçtir. Ancak, ilişkilerin sonunda, iki tarafın karşılıklı olarak daha iyi olacaklarının farkında olmak, çoğu zaman gerekli olan bir adımdır. İlişkiye ara verince ne yapmalı? bu makale, ilişkide ara vermek isteyenler için öneriler sunmaktadır.

İlişkinin Bitmesi Gerekiyorsa, Ne Yapmalı?

İlişki, her iki taraf için de iyi olmayan bir duruma düştüğünde, ilişkinin bitmesi gerekiyorsa ne yapmalı? İlk olarak, ilişkiyi sonlandırma konusunda her iki tarafın da karşılıklı olarak anlaşması gerekmektedir. İki taraf da açık ve dürüst olmalıdır, ara verme konusunda kişisel zorluklarını paylaşmalıdır. İki taraf da anlaşırsa, bu durumda, ilişkinin sonlandırılması daha kolay olacaktır.

İlişkiye Ara Vermeden Önce Ne Yapmalı?

İlişkiye ara vermeden önce, her iki tarafın da bazı şeyleri gözden geçirmesi gerekir. İlişkiye ara verme kararının alınmasından önce her iki tarafın da duygularının üzerinde durması gerekir. İki tarafın da ilişkiye ara verme kararının nedenlerini anlaması gerekir. İki tarafın da birbirini anlaması ve ilişkiyi sonlandırma nedenlerini anlaması çok önemlidir. Aynı zamanda, ilişkiye ara verme kararının alınmasından önce her iki tarafın da ne hissettiğini konuşmaları gerekir.

İlişkiye Ara Verince Ne Yapmalı?

İlişkiye ara verince, her iki tarafın da kendilerini iyi hissetmesi için çaba göstermeleri gerekir. İlişkiye ara verince, her iki tarafın da kendine zaman ayırması gerekmektedir. Bu zaman, her iki tarafın da kendileriyle ilgilenmesi, arkadaşlarıyla vakit geçirmesi ve zaman zaman kendilerine bakması için kullanılmalıdır. Ayrıca, ilişkiye ara verince, her iki tarafın da karşılıklı olarak konuşması ve iletişim kurması gerekir. İlişkiye ara verince her iki tarafın da iletişim kurması, ilişkiyi sonlandırmayı kolaylaştıracaktır.

Sonuç

İlişkiye ara vermek, zor bir karardır ve çoğu kişi için stresli bir süreçtir. Ancak, ilişkiye ara vermek, her iki tarafın da daha iyi olmasına yardımcı olacak kararlardandır. İlişkiye ara verme konusunda, her iki tarafın da anlaşması ve iletişim kurması gerekir. Ayrıca, ilişkiye ara verince, her iki tarafın da kendilerine zaman ayırması ve kendileriyle ilgilenmesi çok önemlidir. Bunların hepsi, ilişkiye ara vermeden sonra her iki tarafın da iyi hissetmelerini sağlayacaktır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)