İlişkiye girerken canım yanıyor ne yapmalıyım

Dahikafalar

Tanınmış Üye
BaY
1 May 2023
1,449
130
47
Merhaba, ilişkiye girerken canım yanıyor ve ne yapmalıyım? diye soruyorum. İlişkilerden korkuyorum çünkü bana hissettirdikleri çoğunlukla acı veren duygulara dayalı. İlişkileri yaşamaya başladığımda, kendimi çok zayıf ve güvensiz hissetmeye başlıyorum. Bu beni çok stresli ve üzgün hissettiriyor. Bunu nasıl aşacağımı bilmiyorum ve ne yapmalıyım? İlişkiye girmek için ne yapmalıyım? İlişkilere nasıl yaklaşmalıyım? İlişkiye girerken canım yanıyor ve bu hisleri nasıl aşacağımı bilmiyorum. Lütfen yardımınızı esirgemeyin.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
İlişkiye Girerken Canım Yanıyor Ne Yapmalıyım?

Birçok insan hayatlarında bir ilişkiye girmek konusunda korku ve tedirginlik hisseder. Bu, karşınızdaki kişinin kalbini kazanmaktan veya onu kaybetmekten kaynaklanabilir. İlişkiye girerken canınız yanıyorsa, bu durumu nasıl üstesinden geleceğinizi anlamak için aşağıdaki ipuçlarını izleyebilirsiniz.

Kendinizi Değerli Hissedin

İlişkilere girmeden önce öncelikle kendinizi değerli hissetmelisiniz. Bu, size karşı özgüven hissetmenizi ve diğer kişiyi önemseyip onu sevmek için yeterli güven hissetmenizi sağlayacaktır.

Karşınızdaki Kişiyi Tanıyın

Bir ilişkiye girdiğiniz kişiyi tanıyın. Onların beklentilerini, karakterlerini ve arzu ettiklerini anlamaya çalışın. Ayrıca aralarındaki arkadaşlığınızın derinleşmesi için zaman ayırmaya çalışın.

Kendinizi İyileştirin

İlişkiye girmeden önce kendinizi iyileştirin. İyileşmeyi sağlamak için kendinizi geliştirin ve kendinize olan sevgiyi arttırın. Özgüveninizi artırmak için kendinizi ödüllendirin ve başarılarınızı önemseyin.

Korkularınızı Anlamaya Çalışın

İlişkiye girmeden önce korkularınızı anlamaya çalışın. Bu, ilişkiye girdiğinizde yaşayabileceğiniz korku ve endişeleri de dikkate almanızı sağlayacaktır. Bunu yapmak için bir terapistle görüşebilirsiniz.

Kendinize Zaman Ayırın

İlişkiye girmeden önce kendinize zaman ayırın. Kendinize bakmak ve kendinizi dinlemek için zaman ayırın. Kendinize özel zamanlar ayırarak kendinizi dinlemek ve beklentilerinizi anlamaya çalışın.

Arkadaşlarınızla Vakit Geçirin

İlişkiye girmeden önce arkadaşlarınızla vakit geçirin. Bu, sizi destekleyen ve size iyi gelecek arkadaşlarla ilişkiler kurmanıza yardımcı olacaktır. Arkadaşlarınızla vakit geçirerek, ilişkinize girdikten sonra onların desteğini almanıza yardımcı olacaktır.

Korkularınızın Farkında Olun

İlişkiye girmeden önce korkularınızın farkında olun. Korkularınızın gerçek olduğuna inanmamaya çalışın ve onlarla savaşmak için kendinizi motive etmeye çalışın. Korkularınızın farkında olarak, ilişkiye girmeden önce onlara karşı çalışabileceksiniz.

İlişkiye girmeden önce canınız yanıyorsa, bunun nedenlerini anlamaya ve bunun üstesinden gelmeye çalışmanız gerekir. İpuçlarımızı izleyerek, canınızın yanıyor olmasının nedenlerini anlayabilirsiniz ve bunun üstesinden gelebilirsiniz. Bu şekilde, ilişkiye girerken canınızın yanmamasını sağlayabilirsiniz.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü