Incilde Hz Muhammed var mı

oremeyenbayan

Üye
BaYaN
1 May 2023
3,211
357
17
Merhaba,

Incilde Hz Muhammed hakkında konuşmak istiyorum. İncil'de Hz Muhammed'in adının geçip geçmediğini merak ediyorum. Konu hakkında araştırmalarım oldu, ancak kesin bir cevabı bulamadım. Bu konuda deneyimli olanlar varsa, lütfen benimle paylaşımlarınızı esirgemeyin. İncil'in hemen her bölümünü okudum ve çok şey öğrendim, ancak bu çok önemli konuda cevap bulamadım. İncil'de Hz Muhammed'in adının geçip geçmediğini öğrenmek için ekstra bir çaba göstermem gerekiyor mu? Lütfen benim için aydınlatıcı olacak bilgileri paylaşın. Çok teşekkürler.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,885
1,159
112
Incilde Hz Muhammed'in Var Olup Olmadığı

Müslümanlar tarafından kutsal kabul edilen Kur'an, Hz. Muhammed'in özel yaşamı ve mesajlarını içeriyor. Ancak, doğrudan Hz. Muhammed'in ismi veya özellikleri İncil'de bulunmaz. İncil, çoğunlukla İsa Mesih'in özel yaşamı hakkında bilgiler veren eski ve yeni Ahitlerden oluşur. İncil'de Hz. Muhammed'in ismi geçmez, ancak İncil'de Kutsal Kitap'taki profetik ifadeler, Hz. Muhammed'in gelişinin önceden haber verildiğini göstermektedir.

İncil'deki Profetik İfadeler ve Hz. Muhammed

Kutsal Kitap çok sayıda eski profetik ifadeler içerir. Bunların birçoğu, Hz. Muhammed'in gelişini işaret eder. Birçok İncil ayetleri, son olarak gelecek bir peygamberin gelişini haber verir. Bu peygamber, Yahudiler ve Hıristiyanlar için önemli bir büyük peygamber olarak tanımlanır. Bu profetik ifadeler, Allah tarafından Hz. Muhammed'in geleceğini önceden bildirildiğini göstermektedir. İncil'deki bazı önemli peygamberlik ifadeleri şunları içerir:

Deuteronomium 18:18 : “Size, size olan peygamberleri göndereceğim.”

Yuhanna 1:19-25 : “Yahuda krallarından ve babalarından konuşan peygamberleri gönderdiğimizi biliyorsunuz.”

Yuhanna 3:34 : “Tanrı, kendi hakkını konuşturmak için kendi Oğlu gönderdi.”

Hz. Muhammed ve İncil Mesajları

Kutsal Kitap'taki çok sayıdaki profetik ifadeler, Hz. Muhammed'in gelişinin önceden haber verildiğini ve İncil mesajlarıyla birbirine bağlı olduğunu göstermektedir. Hz. Muhammed'le ilgili eski Ahitler, Kutsal Kitap'ın kesin ve tümüyle doğru olduğunu kanıtlar. Hz. Muhammed'in İncil'deki mesajları, onun İsa Mesih'in habercisi ve çağdaşı olarak geldiğini doğrulamaktadır. Bu nedenle, İncil'de Hz. Muhammed'in var olup olmadığı tartışmasına son verilmiştir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)