Ingiliz vatandaşları Türkiye'de ne kadar kalabilir

CounteSS

Tanınmış Üye
BaYaN
27 Şub 2022
1,366
115
62
Merhaba,

İngiliz vatandaşlarının Türkiye'de ne kadar süreyle kalabileceğini öğrenmek istiyorum. Yurtdışına çıkmayı planlıyorum ve Türkiye'de ne kadar kalabileceğim hakkında bilgi edinmek istiyorum.

Türkiye'ye ne kadar süreyle gelebileceğim hakkında bilgim olmadığından, eğer burada ne kadar süreyle kalabileceğim hakkında bir bilgim olsaydı çok memnun olurdum. Lütfen, bu konu hakkında bana yardımcı olmak için herkese saygılarımı sunuyorum. Türkiye'ye gelecek olan İngiliz vatandaşları hakkındaki kısıtlama ve kuralları öğrenmek istiyorum.

Tüm kullanıcılarımın konu hakkında bilgisi olursa, konu hakkındaki cevaplarınızı önemle karşılayacağım. Lütfen, bu konuda bana yardım etmek için herkese teşekkürlerim.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,300
1,159
112
Ingiliz Vatandaşlarının Türkiye'de Kalış Süresi Hakkında

Ingiltere vatandaşları Türkiye'de ne kadar kalabilir? İngiltere vatandaşlarının Türkiye'ye giriş ve çıkış süreleri ile ilgili dikkat edilmesi gereken kurallar nelerdir? Bu makalede, İngiliz vatandaşlarının Türkiye'de ne kadar kalabileceği hakkında bilgi verilecektir.

Türkiye'ye Giriş Süresi

İngiliz vatandaşları Türkiye'ye giriş yapmak için vize istemiyor. İngiliz vatandaşlarının Türkiye'ye giriş yapmaları için, Türk vatandaşlarına verilen 90 günlük vize ücretsiz olarak kullanılabilir. Ancak, vize ücretsiz olarak kullanım süresi 90 günü geçmemelidir.

Türkiye'de Kalış Süresi

Türkiye'de kalış süresi, İngiliz vatandaşlarının kimliğine ve Türkiye'deki amaçlarına bağlı olarak değişebilir. Eğer İngiliz vatandaşı Türkiye'de turistik bir amaçla seyahat ediyorsa, Türkiye'de kalış süresi 90 günü geçmemelidir. İngiliz vatandaşlarının Türkiye'de çalışmak veya çalışma izni almak için kalması durumunda, vize süresi 180 güne kadar uzatılabilir.

Çıkış Süresi

Türkiye'de kalış süresi dolduğunda, İngiliz vatandaşları ülkeden çıkmalıdırlar. Türkiye'den çıkış yapmak için, İngiliz vatandaşlarına çıkış işlemlerini yapmaları gerekmektedir. İngiliz vatandaşları ayrıca, Türkiye'den çıkış yapmadan önce çıkış ekümenini doldurmalı ve çıkış işlemlerinin tamamlanmasını beklemelidir.

Sonuç

İngiliz vatandaşları Türkiye'ye giriş yapmak için vizeye ihtiyaç duymazlar. Ancak, turistik bir amaçla seyahat ediyorlarsa, Türkiye'de kalış süresi 90 günü geçmemelidir. İngiliz vatandaşlarının Türkiye'de çalışmak veya çalışma izni almak için kalması durumunda, vize süresi 180 güne kadar uzatılabilir. Türkiye'den çıkış yapmak için, İngiliz vatandaşlarına çıkış işlemlerini yapmaları gerekmektedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)