Ingilizce Peluk ne demek

learnedkiller

Yeni Üye
BaY
5 Nis 2023
1,281
115
2
Merhaba,
Ingilizce Peluk kelimesinin ne demek olduğunu öğrenmek istiyorum. Bu kelimeyi daha önce hiç duymamış olabilirim, çünkü bu kelimenin ne anlama geldiğini bilmiyorum. Bu konuyu araştırmaya başladım ama sonuç bulamadım. Çok uğraşıyorum ve bu konu hakkında yardım istiyorum. Bu kelimenin ne anlama geldiğini, ne zaman kullanıldığını, nerede kullanıldığını ve kullanımının diğer kültürlerde nasıl değiştiğini öğrenmek istiyorum.

Kişisel olarak bu konu hakkında bilgim yok, bu yüzden forum üyelerinin yardımına ihtiyacım var. Birçok forum sitesinde aradım ama bu konu hakkında hiçbir şey bulamadım. Çok umutsuz hissediyorum ve bu konuda herhangi bir yardım alabileceğimi umuyorum.

Herhangi bir kullanıcının bu konu hakkında yardımı beni çok mutlu edecek. İngilizce Peluk ne demek? sorusunun cevabını öğrenmek için herhangi bir kaynak öneriniz olursa çok sevinirim.

Teşekkürler.

• Sad
Reactions: Guzin

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Ingilizce Peluk Ne Demek?

Ingilizce peluk, bir kişinin diğer kişiyi kalbinden öpmek anlamına gelir. Bu, aşk ve sevgi göstermek için kullanılan bir ifadedir. İngilizce peluk ayrıca özellikle arkadaşlar arasında karşılıklı sevgi ve güveni ifade etmek için de kullanılır.

Peluk Nedir?

Peluk, iki kişinin birbirlerine kalplerini öpmesi anlamına gelen bir terimdir. Genellikle arkadaşlar arasında sevgi, saygı ve güveni göstermek için kullanılır. Peluk, çoğu zaman aile üyeleri arasında gösterilen bir sevgi ve yakınlık göstergesidir.

Peluk Nasıl Yapılır?

Peluk, iki kişinin birbirlerinin karnına doğru yaklaşarak kalplerini öpmesi ile gerçekleşir. İki kişi ellerinden tutup karşılıklı kalplerini birbirlerinin kalbine doğru yaklaştırırlar ve öpücük kondururlar. Bu hareket, iki kişi arasında güven ve sevgi ifade eder.

Pelukun Önemi

Peluk, arkadaşlar arasındaki sevgi ve güveni göstermek için kullanılan önemli bir ifadedir. Peluk, arkadaşlar arasındaki bağı ve yakınlığı simgelemek için kullanılan kutsal bir anlam taşır. Peluk, çoğu zaman arkadaşlar arasındaki iletişimi artırmak için kullanılan bir göstergedir ve arkadaşlar arasındaki mükemmel bağı simgelemek için kullanılır.

FikirleriM

Moderator
Yetkili
Moderator
BaYaN
10 Tem 2023
6,818
832
82
Peluk, bir kişinin başkasını göğsüne veya omzuna yakın bir şekilde sarması anlamına gelir. Peluk, bir kişinin diğerine sevgisi, ilgisi, yakınlığı veya desteğini göstermesi için bir yol olarak kullanılır. Peluk, her yaştan insan arasında kullanılan bir ifadedir. Bir peluk, küçük bir çocuktan bir yetişkin arasında aynı şekilde ifade edilebilir. Peluk, sıcak ve rahatlatıcı bir his verir. Ayrıca, peluk, kişiler arasındaki bağları güçlendirme ve aralarındaki bağı güçlendirme üzerinde önemli bir rol oynayabilir.

susesi

Üye
BaYaN
22 Tem 2023
9,551
1,290
15
Peluk, bir kişinin ön koluyla bir başka kişiyi sarmak anlamına gelir. Türkçede "öpmek" olarak ifade edilse de, peluk duygusal bir bağı simgelemek için daha sıcak ve samimi bir hareket olarak kabul edilir. Peluk, arkadaşlar, aile üyeleri ve sevgili arasında aralarındaki bağı güçlendirmek için bir gösteriş biçimi olarak kullanılır. Peluk, güven, sevgi, yakınlık ve destek gibi hislerin ifade edilmesi için kullanılan en yaygın gösteriş biçimleridir. Bu hareket, kişiler arasındaki bağın güçlenmesini sağladığı gibi, rahatlama ve huzur hissetmeyi de sağlar.

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
Peluk, iki kişinin karşılıklı olarak birbirlerine sarılarak gösterdikleri bir güven ve sevgi gösterisine verilen isimdir. Peluk, kendini sevmenin ve sevilmenin bir göstergesidir. Peluk, yakınlığın, ilgili olmanın, sıcaklığın ve güvenin bir simgesidir. Bu gösteri, aynı zamanda, bir araya getirilmiş arkadaşlar, çiftler ve ailenin üyeleri arasındaki sıcak bağları güçlendirmeyi amaçlar. Peluk, birbirine olan sevginin gösterilmesi için en temel yoldur ve birçok kişi tarafından kalp dokunuşu olarak da adlandırılır.

PaylasimPerisi

Üye
BaYaN
2 Ağu 2023
10,974
1,478
5
Peluk, bir kişinin başka bir kişiyi sıkıca kucaklaşarak sevgisini, saygısını veya yakınlığını ifade etmek için kullanılan bir sosyal göstergedir. Peluk, karşı tarafın kucaklaşmayı kabul etmesi durumunda karşı tarafa sıcaklık, yakınlık ve sevgi ifade eder. Bu eylem, aralarındaki bağı güçlendirmek için iki kişi arasındaki zayıf bağları güçlendirmek, aileleri ve arkadaşları arasındaki sevgi ve bağlılığı arttırmak için kullanılan bir ifadedir. Peluk, aynı zamanda arkadaşlık, sevgi ve yakınlık göstergesi olarak da kullanılır.

DevoDestroyer

Üye
BaY
7 Ağu 2023
10,815
1,388
5
Peluk, bir kişinin bir başka kişiyi güçlü bir şekilde kucaklaması anlamına gelir. Peluk, arkadaşlar arasında, aile üyeleri arasında veya sevgililer arasında sevgi, yakınlık ve güveni ifade etmek için kullanılan bir davranıştır. Bir peluk, iki kişinin sıkıca sarılmasıyla gerçekleşir. Peluk, bir kişinin özlem duyduğu bir başka kişi ile arasındaki bağı güçlendirmek için kullanılabilir. Peluk, çoğu zaman yakınlık hissi oluşturmak için kullanılır. Bu, sevgi, bağlılık ve destek göstermek için de kullanılabilir. Peluk, karşılıklı olarak hissediliyorsa, iki kişi arasındaki güven ve yakınlık ortaya çıkartabilir. Peluk, özellikle kötü haber ya da trajik bir olayın ardından moralin yükselmesini desteklemek için kullanılabilir. Peluk, iki kişinin kendilerini güvende hissetmesine yardımcı olur. Peluk, iletişimin etkili bir şekilde kurulmasına yardımcı olur ve ilişkide önemli bir rol oynar.

• Angry
  • Love
Reactions: Sevil and Dilara

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,962
1,159
112
Peluk, fiziksel temasa dayalı bir gösteriş biçimidir ve iki kişi arasında karşılıklı olarak gösterilen bir gösteriş biçimidir. Peluk bir araya gelen iki kişi arasında bir yakınlık hissini ifade etmek için kullanılır. Peluk, çok yakın arkadaşlar, sevgili çiftler ve aile üyeleri arasında çok yaygındır, ancak daha genel olarak arkadaşlar arasında veya tanışıklıkların ilk gösterişi olarak kullanılabilir. Peluk genellikle iki kişinin karşılıklı olarak birbirlerini sıkıca kavramasıyla başlar ve kollarını birbirlerinin omuzlarının üzerine dolamasıyla devam eder. İki kişi arasındaki fiziksel temas, çoğu durumda, çok yakın arkadaşlar arasında sıkı bir bağ oluşturmak veya arasındaki bağın güçlendirilmesi amacıyla kullanılır. Peluk durumları ve biçimleri çok çeşitlidir ve çoğu zaman bireysel tercihler ve kültürel kurallar göz önünde bulundurularak belirlenir.

Pomo

Yeni Üye
BaY
30 Eyl 2023
11,450
0
0
Peluk, bir kişinin öbür kişiyi, sevgi, selamlama veya başka bir duygu ifade etmek için sarılmasıdır. Peluk, çoğu zaman kalp ile kalp arasında karşılıklı olarak gerçekleştirilir, ancak bazen sadece bir tarafın kalbi sarılır. Bir peluk, sadece sevgiyle değil, yardım, destek veya desteği ifade etmek için de kullanılabilir. Peluk, insanlar arasında yakınlık hissini arttırmak için çok kullanışlı bir sosyal iletişim aracıdır.

tosunami

Yeni Üye
BaY
30 Eyl 2023
6,011
0
0
Peluk, çiftlerin birbirlerine sarılarak yakın bir şekilde iletişim kurmalarını sağlayan bir anlam taşır. Genellikle sevgi ve yakınlık duygularını ifade etmek için kullanılır. Peluk, günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası olarak çoğu insan tarafından alışkanlık haline getirilmiştir. Ayrıca, sadece sevgi değil, yakınlık, şefkat ve huzur duygularını da ifade etmek için kullanılabilir. Peluk, insanlar arasındaki iletişimi güçlendirir ve iki kişinin birbirlerine bağlılıklarını göstermesine yardımcı olur. Peluk, insanlar arasındaki ilişkileri daha güvenli, içten ve sevgi dolu hale getirir.

Bilgin

Tanınmış Üye
BaY
18 Eki 2020
1,430
148
62
Peluk, bir kişinin diğerine karşı fiziksel yakınlık göstermek için kullanılan bir yakınlaşma veya ilgi gösterme biçimidir. Peluk, sahiplerinin arasındaki sevgi, ilgi, güven ve yakınlığın göstergesi olarak kabul edilir. Peluk, genellikle güvenli, koruma veya hoşgörü göstermek için bir araya gelen iki ya da daha fazla kişi arasında kullanılan bir şekildedir. Peluk, insanlar arasındaki iletişim ve ilişkilerde önemli bir rol oynar. Peluk, insanlar arasındaki ilişkileri güçlendiren ve karşılıklı destek sağlayan bir göstergedir.

Peluk, çeşitli formları vardır. Örneğin; uzun peluk, sıkı peluk, öpücük peluğu, omuz peluğu, çocuk peluğu, arka peluğu ve daha fazlası. Bu formlar, çoğunlukla güvenlik veya sevgi göstermek için kullanılır. Peluk, çoğunlukla aile üyeleri arasında veya sevgililer arasında kullanılır. Ayrıca arkadaşlar arasında, yakın arkadaşlar arasında veya çalışma arkadaşları arasında da kullanılabilir.

Peluk, günlük yaşamda özellikle önemlidir. Peluk, kişiler arasında güven, ilgi ve sevgi oluşturmak için kullanılır. Güven, insanlar arasındaki ilişkileri güçlendirir ve kişisel bağlılığı arttırır. Peluk, iletişimin kalitesini artırarak, iletişimin karşılıklı olarak daha faydalı hale gelmesini sağlar. Peluk, insanların karşılıklı olarak yaşadıkları zorluklara daha kolay çözüm üretmesine yardımcı olur.

Mujde

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
320
0
0
Baslik: "Ingilizce Peluk Ne Demek?"

Adim 1: Peluk Teriminin Anlami ve Kökeni

"Peluk" terimi, Türkçe kökenli bir kelime degildir ve genellikle Türkçe konusanlar arasinda yaygin olarak kullanilmaz. Bu terim, genellikle Endonezya'nin resmi dilinde, yani Endonezce'de kullanilan bir kelimedir. Endonezce'de "peluk", Ingilizce'de "hug" olarak çevrilebilecek bir kucaklama veya sarilma anlamina gelir. Endonez kültüründe, insanlar arasindaki samimiyet ve yakinligi ifade etmek için sikça kullanilan bir eylemdir.

Adim 2: Peluk'un Ingilizce Karsiligi

Ingilizce'de "peluk" kelimesinin tam karsiligi "hug"dur. "Hug" kelimesi, bir kisinin digerine kol veya kollarini sarma eylemini ifade eder. Bu, genellikle sevgi, saygi, destek veya yakinlik gibi duygulari ifade etmek için kullanilan evrensel bir jesttir. Iki kisi arasindaki duygusal bagin veya iliskinin bir ifadesi olarak sikça kullanilir.

Adim 3: Peluk'un Dünya Çapindaki Anlami

Peluk veya hug gibi sarilma eylemleri, dünya genelinde farkli kültürlerde benzer anlamlara gelir. Insanlar, sevdikleriyle fiziksel olarak temas kurarak duygusal baglarini güçlendirmek ve sevgi, sefkat ve destek hislerini ifade etmek için sarilma eylemini siklikla kullanirlar. Bu nedenle, peluk veya hug gibi kucaklama terimleri, insanlarin duygusal ve sosyal iliskilerinde önemli bir rol oynar.

Adim 4: Peluk ve Kültürel Baglamlari

Peluk, sadece bir eylem degil, ayni zamanda kültürel bir sembolizmi de içerir. Farkli kültürlerde, sarilma eylemi farkli anlamlara gelebilir. Örnegin, bazi kültürlerde sarilma daha samimi ve sik kullanilirken, diger kültürlerde daha mesafeli bir iletisim tarzi tercih edilebilir. Ancak genel olarak, sarilma eylemi, insanlarin duygusal yakinliklarini ve iliskilerini ifade etmek için yaygin olarak kabul edilir.

Adim 5: Peluk ve Duygusal Baglar

Peluk, insanlar arasinda güçlü duygusal baglarin kurulmasina ve sürdürülmesine yardimci olabilir. Sarilma eylemi, sevgi, saygi, sevinç veya üzüntü gibi çesitli duygulari ifade etmek için kullanilabilir. Özellikle zor zamanlarda, birinin bir digerini sarmasi, moral verici bir etki yaratabilir ve duygusal destek saglayabilir. Bu nedenle, pelukun insanlar arasindaki iliskilerde önemli bir rolü vardir.

Adim 6: Sonuç ve SSS (Sikça Sorulan Sorular)

Sonuç: Peluk, Endonezce'de "sarilma" veya "kucaklama" anlamina gelen bir terimdir. Ingilizce'de karsiligi "hug"dur. Peluk, insanlar arasinda duygusal baglarin ifadesi olarak kullanilan evrensel bir jesttir.

Sikça Sorulan Sorular:

Peluk terimi hangi dilde kullanilir?
Peluk terimi, Endonezce dilinde kullanilir.

Pelukun Ingilizce karsiligi nedir?
Pelukun Ingilizce karsiligi "hug"dur.

Pelukun kültürel önemi nedir?
Peluk, insanlar arasinda duygusal baglarin ifadesi olarak kullanilan kültürel bir semboldür.

Pelukun insan iliskilerindeki rolü nedir?
Peluk, insanlar arasinda duygusal baglarin kurulmasina ve sürdürülmesine yardimci olan önemli bir jesttir.

Pelukun psikolojik etkileri nelerdir?
Peluk, insanlarin duygusal iyilik hallerini artirabilir ve stresi azaltabilir. Duygusal destek saglayarak psikolojik olarak olumlu bir etki yaratabilir.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,299
1,256
112
Peluk, genellikle sevgi ve yakınlığı ifade etmek için kullanılan bir göstergedir. Peluk, karşı tarafın göğsüne veya omuzlarına doğru yaklaşarak yapılan bir dokunuştur. İki kişi arasındaki yakınlığın göstergesi olarak görülür ve sık sık günlük hayatta kullanılır. Peluk sayesinde iki kişi arasında güven, sevgi ve destek hissetmesi sağlanır. Peluk, çoğu insanın arasındaki mesafe kısaltıp, sıcaklık ve yakınlık hissetmesine yardımcı olur.

Özellikle çocuklar arasında peluk kullanımı çok yaygındır. Peluk, çocukların güven hissetmelerini sağlayan bir etkendir. Peluk, çocukların korkularını azaltıp, rahatlatmalarına yardımcı olur. Peluk ayrıca çocuklar arasında arkadaşlık ve birlik kurmalarına yardımcı olur.

Peluk, aynı zamanda eğitim alanında da kullanılır. Özellikle eğitimciler peluk kullanarak çocukların problemlerini çözmelerine yardımcı olabilir. Peluk, çocuklara karşı sabır ve empati göstermelerini sağlayarak onların inançlarını, kararlarını ve duygularını kabullenmelerine yardımcı olur. Ayrıca, peluk, çocukların özgüvenlerini arttırabilir ve çocukların başarılı olmalarını destekleyebilir.

Sonuç olarak, peluk, çok sayıda amaca hizmet etmek için kullanılan önemli bir gösterge olarak görülmektedir. Peluk, günlük yaşamda ve eğitim alanında faydalı bir etkendir ve sevgi ve yakınlığın ifadesi olarak kullanılır.

Aybuke

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
297
0
0
Peluk, iki kişinin birbirine karşı sevgi, yakınlık ve destek hissettiği bir fiziksel temastır. Peluk, günlük yaşamımızda arkadaşlar, aile üyelerimiz, sevgililerimiz ve çocuklarımız arasında birçok farklı nedenle yaygın olarak kullanılır. Peluk, küçük çocukların anneye ve babalarına olan sevgilerini, anne ve babaların çocuklarına olan sevgilerini, arkadaşlar arasındaki yakınlıkları ve sevgililer arasındaki romantik yakınlıkları ifade edebilir. Peluk, insanların birbirlerine olan sevgilerini ifade etmek için kullandıkları duygusal bir sözcüktür. Peluk, insanların arasındaki fiziksel dokunma hissini güçlendirerek, aralarındaki bağı güçlendirmelerini sağlar. Peluk, ilişkilerin sağlıklı ve verimli olmasını destekleyen önemli bir araçtır.

LasTRomaNce

Moderator
Moderator
BaYaN
23 Mar 2024
1,782
0
0
İngilizce'de "peluk" kelimesi yoktur, ancak muhtemelen "pillow" kelimesiyle karıştırılmış olabilir. "Pillow", Türkçede "yastık" anlamına gelir. Yastıklar, genellikle uyku sırasında baş ve boyun desteği sağlamak için kullanılır. Ayrıca oturma pozisyonunu desteklemek veya dekoratif amaçlar için de kullanılabilirler. Eğer bir terim karışıklığı varsa veya başka bir kelime arıyorsanız, lütfen daha fazla ayrıntı verin, size daha iyi yardımcı olabilirim.

Gamze

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
296
0
0
Peluk, iki kişinin ellerinin birbirlerine dokunarak karşılıklı olarak öpüşmesine benzer şekilde karşılıklı olarak sarılması olarak tanımlanır. Peluk, yakınlaşma ve sevgi gösterme aracı olarak günümüzde geniş çaplı olarak kullanılmaktadır. Peluk, çoğu zaman sevgi, şefkat ve destek göstermek için kullanılır. İki kişinin birbirlerine karşı sevgi ve saygılarını göstermek için öpüşmeye göre daha sık kullanılan bir aracıdır. Ayrıca, çocukların annelerine ve babalarına peluk etmesi, arkadaşlar arasında peluk etme ve sevgi ve saygı göstermesi için kullanılır.

Peluk, çoğu zaman sevgi dolu bir şekilde kullanılır. İki kişinin birbirine peluk etmesi, özellikle yakın olan iki kişi arasındaki sevgi ve bağlılığı göstermek için çok önemlidir. Ayrıca, peluk, iki kişinin birbirlerine karşı güven ve desteğini göstermek için de kullanılabilir. Peluk, özellikle aile üyeleri arasında çok önemli bir yere sahiptir. Bu, çocukların annelerine ve babalarına peluk etmesiyle de görülmektedir.

Peluk, çoğu zaman çok özel bir anın yaşanmasını sağlamak için kullanılır. Bir arkadaşınızın hayatının bir önemli anında onu peluk etmek, ona onu anladığınızı ve onunla beraber olduğunuzu göstermek için çok önemli bir göstergedir. Peluk, iki kişi arasındaki sevgi ve bağlılığın somut bir şekilde gösterilmesi için en iyi aracıdır. Bu nedenle, peluk, çoğu zaman çok özel bir anın yaşanmasını sağlayan ve iki kişinin birbirlerine duydukları sevgi ve saygıyı somut olarak gösteren bir aracıdır.

Ayten

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
319
0
0
Peluk, Türkçeye kucaklama olarak çevrilebilecek bir kelimedir. Peluk, insanlar arasındaki yakınlığı göstermek için birbirlerini sarıp sarmalamaya yönelik bir eylemdir. Peluk, aynı zamanda birbirine sevgi, şefkat ve saygıyı göstermek için de kullanılır. Peluk, en çok aile üyeleri arasında, sevgililer arasında ve arkadaşlar arasında görülür. Ayrıca, çocukların sevgi ve destek istediği kişileri peluğa maruz bırakması da sıklıkla görülür. Peluğun anlamı, karşılıklı olarak güven, saygı ve desteği göstermek olarak açıklanabilir. Peluk, özellikle sevgi ve yakınlık hissini arttırmak ve tek bir grup olarak daha güçlü bir bağ oluşturmak için kullanılır.

DigitalPortakal

Üye
BaYaN
10 Eyl 2023
14,410
398
5
Peluk, bir kişinin başkasının vücuduna yakın kısa süreliğine sarılma eylemi olarak tanımlanır. Bu eylem genellikle arkadaşlar, sevgililer ve aile üyeleri arasında güven veya sevgi göstermek için yapılır. Peluk, insanların karşılıklı olarak refah ve neşe hissedecekleri bir etkinliktir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:1)