Ingilizcede 12 ay nasıl okunur

mahkum

Tanınmış Üye
BaY
9 May 2021
1,423
116
62
Merhaba,
Ingilizcede 12 ayın nasıl okunduğu hakkında bilgi almak istiyorum. İngilizcede 12 ayın ne olduğunu veya her bir ayın nasıl okunduğunu bilmiyorum. İngilizce öğrenmeye çalışıyorum ve bu 12 ayın nasıl okunduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum. Yardıma ihtiyacım var. Lütfen bana bu konuda yardım edin. İngilizcede 12 ayın nasıl okunduğuna dair kullanışlı öneriler ve ipuçları paylaşırsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Ingilizcede 12 Ay Nasıl Okunur?

Ingilizce dilinde 12 ay yaşamımızı şekillendirir. 12 ayda herhangi bir mevsimden diğerine geçeriz. Bu mevsimlerin her birinde farklı aktiviteler yaparız. İngilizcede her ayın adını öğrenerek, her mevsimi, aktivite ve özel günleri doğru anlamak daha kolay olacaktır. Bu makalede, 12 ayın nasıl okunacağını ve yaşamımızı şekillendirmelerinin nedeniyle onların önemini anlatacağız.

Ocak

Ocak ayı, kış mevsiminde başlar ve farklı ülkelerde farklı tatilleri kapsar. Ocak, İngilizcede “January” olarak okunur.

Şubat

Şubat ayı, kış mevsiminin son ayı olup, çoğu ülkede kısa bir süre içinde kutlanan tatilleri içerir. Şubat, İngilizcede “February” olarak okunur.

Mart

Mart ayı, kış mevsiminin ardından bahar mevsiminin başlangıcını simgeler. Farklı ülkelerde çeşitli tatilleri kapsar. Mart, İngilizcede “March” olarak okunur.

Nisan

Nisan ayı, bahar mevsiminin devamı olarak çoğu ülkede tatilleri içerir. Nisan, İngilizcede “April” olarak okunur.

Mayıs

Mayıs ayı, bahar mevsiminin son ayı olup, farklı ülkelerde önemli tatilleri kapsar. Mayıs, İngilizcede “May” olarak okunur.

Haziran

Haziran ayı, yaz mevsiminin başlangıcını simgeler ve çoğu ülkede tatilleri içerir. Haziran, İngilizcede “June” olarak okunur.

Temmuz

Temmuz ayı, yaz mevsiminin devamı olarak çoğu ülkede tatilleri içerir. Temmuz, İngilizcede “July” olarak okunur.

Ağustos

Ağustos ayı, yaz mevsiminin son ayıdır ve farklı ülkelerde önemli tatilleri kapsar. Ağustos, İngilizcede “August” olarak okunur.

Eylül

Eylül ayı, sonbahar mevsiminin başlangıcını simgeler ve farklı ülkelerde çeşitli tatilleri içerir. Eylül, İngilizcede “September” olarak okunur.

Ekim

Ekim ayı, sonbahar mevsiminin devamı olarak çoğu ülkede tatilleri içerir. Ekim, İngilizcede “October” olarak okunur.

Kasım

Kasım ayı, sonbahar mevsiminin son ayıdır ve farklı ülkelerde önemli tatilleri içerir. Kasım, İngilizcede “November” olarak okunur.

Aralık

Aralık ayı, kış mevsiminin başlangıcını simgeler ve çoğu ülkede tatilleri içerir. Aralık, İngilizcede “December” olarak okunur.

12 ayın her biri, yaşamımızı şekillendirir. İngilizce olarak her ayın ismini öğrenerek, her mevsim, aktivite ve özel günleri doğru anlamak daha kolay olacaktır. 12 ayın İngilizce okunuşunu, bu makalede açıklandı.

Anahtar Kelimeler: 12 Ay, İngilizce, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım, Aralık.