Ingilizcede ken ne demek

Caesar

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,423
132
62
Merhaba, ben yeni bir İngilizce öğrenciyim ve "ken" kelimesinin anlamını öğrenmek istiyorum. İngilizcede ken ne demek? Herhangi bir çevirisi var mı? Bu konuda yardım edebilecek herhangi bir forum kullanıcısı var mı? İngilizce öğrenme sürecimde bu kelimeyi anlamak çok önemli. Özellikle cümlelerde nasıl kullanıldığını öğrenmek istiyorum. İngilizcede ken ne demek? konusunda herhangi bir ipucu veya bilgi verebilecek kimse varsa çok memnun olurum. Lütfen bana yardımcı olun. Teşekkürler.

• Like
Reactions: Canan

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
Ingilizcede Ken Ne Demek?

Ingilizcede "ken" sözcüğü, çoğu zaman soru cümlelerinde ve bağlaç kullanımında karşımıza çıkar. İngilizcede "ken" sözcüğü, genellikle geçmiş zaman cümlelerinde kullanılır. Bu sözcük, çoğu kez "that" kelimesiyle aynı anlamı taşır. Ancak, bu kelimelerin kullanımı arasında önemli farklılıklar vardır.

Ken Ne Anlama Gelir?

İngilizcede, "ken" sözcüğü "that" kelimesinin alternatif bir kullanımı olarak düşünülebilir. "Ken" sözcüğü, geçmiş zaman cümlelerinde ilişki kurmak için kullanılır. "That" sözcüğünün aksine, "ken" sözcüğünün kullanımı, cümle içerisinde nesneleri veya olayları birbirine bağlamak için kullanılır.

Ken Sözcüğünün Kullanımı

İngilizcede "ken" sözcüğünün kullanımı, cümlede belli bir çokluk veya zamanlamanın belirtilmesi için kullanılır. Örneğin, "He wrote the book before he turned thirty, ken he became famous" cümlesinde, "ken" sözcüğü kullanılmıştır. Buradaki "ken" sözcüğü, "before" kelimesinin kullanımıyla karşılaştırıldığında daha fazla etki oluşturur.

Ken Sözcüğünün Alternatif Kullanımları

İngilizcede "ken" sözcüğünün alternatif kullanımları arasında, "when", "as", "while", "until" ve "while" kelimeleri bulunmaktadır. Bu kelimeler, "ken" sözcüğünün kullanımına benzer şekilde kullanılabilir. Ancak, bu kelimelerin anlamları arasında önemli farklılıklar vardır. Bu nedenle, kullanımı hakkında önceden bilgi sahibi olmak önemlidir.

Sonuç

İngilizcede "ken" sözcüğü, çoğu zaman soru cümlelerinde ve bağlaç kullanımında karşımıza çıkar. Bu sözcük, çoğu kez "that" kelimesiyle aynı anlamı taşır. Ancak, bu kelimelerin kullanımı arasında önemli farklılıklar vardır. "Ken" sözcüğü, geçmiş zaman cümlelerinde ilişki kurmak için kullanılır. Ayrıca, cümlede belli bir çokluk veya zamanlamanın belirtilmesi için kullanılır. İngilizcede "ken" sözcüğünün alternatif kullanımları arasında, "when", "as", "while", "until" ve "while" kelimeleri bulunmaktadır. Bu kelimeler, "ken" sözcüğünün kullanımına benzer şekilde kullanılabilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)