Ingilizcede parya ne demek

Abide

Tanınmış Üye
BaYaN
28 Kas 2020
1,308
108
62
Merhaba,

Ingilizcede "parya" kelimesinin ne anlama geldiğini öğrenmek için bu forumu kullanıyorum. İngilizce derslerinde duymuştum ama nereden bileceğim ki? İngilizcede parya kelimesinin ne anlama geldiğini öğrenmek için size yardım etmenizi rica ediyorum. Lütfen bana bu konuda yardım edin. İngilizce öğrenimimi desteklemek için, bu konu hakkında yardım almam gerekiyor.

Teşekkürler.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,809
1,256
112
Ingilizcede Parya Ne Demek?

Parya, kullanıcıların kolayca katılabilecekleri ücretsiz veya düşük maliyetli etkinlikleri kast eder. Bir etkinlik, konferans, çıkartma veya özel parti olabilir. Parya, aynı zamanda ücretli olan etkinliklerin de dahil olduğu kolektif bir eylem olarak da tanımlanabilir. Parya, genellikle eğlenceli ve eğlenceli bir arkadaşlık ortamında gerçekleştirilir.

Parya Günlük Konuşmalarda Nasıl Kullanılır?

Parya, günlük konuşmalarda genellikle arkadaşlar arasındaki eğlenceli etkinlikleri kast eder. Bir arkadaşınıza, "Gidelim bir parya yapalım" diyebilirsiniz. Arkadaşlarınızla bir parti ya da bir çıkartma yapmak için de kullanılabilir. Ayrıca, günlük konuşmalarda "parya" kelimesi, bazı arkadaşların birlikte eğlenmek için bir araya geldiğini anlatmak için de kullanılabilir.

Parya İngilizce Konuşmalarında Kullanım Örnekleri

Örnek 1: "Çok eğlenceli bir parya yapalım. Nerede olacağını kararlaştıracağız."

Örnek 2: "Bu akşamki partiye, herkes parya etmeye geldi."

Örnek 3: "Herkesin birbirleriyle eğlenmek için bir araya geldiği bir parya var. Herkesin katılmasını istiyoruz."

Parya Hakkında Sonuç

Parya, ücretsiz veya düşük maliyetli etkinlikleri kast eder. Bu etkinlikler arkadaşlar arasında gerçekleştirilen eğlenceli ve eğlenceli ortamlar halindedir. Parya, günlük konuşmalarda, arkadaşlar arasındaki bir etkinliği kast etmek için kullanılabilir. Ayrıca, bazı arkadaşların bir araya gelerek eğlenmek için bir araya geldiğini anlatmak için de kullanılabilir.

DevoDestroyer

Üye
BaY
7 Ağu 2023
10,815
1,388
5
Parya, İngilizcede eşanlamlı olarak kullanılan bir kelimedir. Genellikle kıymetli madenler, özellikle altın ve gümüş, para olarak kullanılmak üzere işlenmiş olan formuyla anılır. Parya, çoğunlukla banknot veya maden paralarının kendisi olarak anılır. Yaygın olarak kullanılan parya türleri, külçe altın, düz altın, gümüş ve bakır paralardır. Her ülkede ve tarihsel dönemde farklı ölçekleri ve ağırlıkları olan parya türleri vardır. Örneğin, Mısır'da Mısır Lirası, Güney Afrika'da Rand, İngiltere'de Sterlin, ABD'de Dolar ve Japonya'da Yeni gibi. Paryalar, her ülkenin ekonomik sistemini temsil eder. Örneğin, ABD'de Dolar, ülkenin ve diğer ülkelerin ekonomik durumunu yansıtan bir para birimidir. Paryalar, ülkeler arasında para değişiminde ve ticarette kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

koyunkopyasi

Üye
BaY
22 Ağu 2023
8,355
1,042
5
Parya, İngilizcede, bir kişinin zengin olması, ya da çok varlıklı olması olarak tanımlanır. Parya, özellikle üst sınıf veya üst düzey zenginlik düzeyine sahip olan insanların kullandıkları bir terimdir. Parya, zenginlik kavramı ile çoğu zaman karıştırılmaktadır; ancak zenginlik sadece para ile ölçülemez. Zenginlik, kişinin maddi ve manevi refah düzeyini de kapsayan bir kavramdır.

Parya, bir insanın yüksek maddi ve manevi durumlarının bir araya gelmesi ile oluşturulmuştur. İnsanların maddi refahı, onların çalışma biçimleri, eğitim seviyeleri, sosyal durumları ve aile geçmişi gibi birçok faktörden etkilenmektedir. Bu faktörlerin bir araya gelmesi, kişinin parya durumuna ulaşmasını sağlar.

Parya, zenginlik kavramından farklı olarak, sadece para ile değil, kişinin maddi ve manevi refahı ile de ölçülebilir. Maddi refahının ölçümünde, kişinin çalışma şekli, ailesi, ekonomik durumu ve başka faktörler dikkate alınır. Manevi refahın ölçümünde ise kişinin ruh hali, yaşam tarzı ve yaşam kalitesi gibi faktörler dikkate alınır.

Günümüz toplumunda, parya durumuna ulaşmak çok zor bir görevdir. Çünkü her insan için, maddi ve manevi refahın birlikte sağlanması gerekmektedir. Bunun için kişinin çalışma biçimlerini, eğitim düzeyini, sosyal durumunu ve aile geçmişini doğru bir şekilde değerlendirmesi gerekir. Ayrıca, kişinin yaşam tarzının ve yaşam kalitesinin de doğru bir şekilde belirlenmesi gerekir. Bu faktörlerin doğru bir şekilde değerlendirilmesi ile parya durumuna ulaşılması mümkün olabilir.

shitlembik

Üye
BaYaN
22 Ağu 2023
14,124
1,859
5
Parya, İngilizce dilinde, bir kişinin özel olarak ayrılmış veya arzulanan şeyleri elde etmek için harcadığı para anlamına gelir. Parya, çoğu zaman, özellikle kültürler arasında daha fazla değer verilen şeyleri edinmek için harcanan para olarak kullanılır. Örneğin, bir kişi, bir araba satın almak için bir miktar para harcamış olabilir; bu, o kişinin arabası için parya olarak kabul edilir. Parya, aynı zamanda, bir kişinin özel olarak arzulanan şeyleri elde etmek için harcadığı para olarak da kullanılabilir. Örneğin, bir kişi bir arkadaşını sevindirmek için ona özel bir hediye satın almış olabilir. Bu, o kişinin arkadaşını sevindirmek için harcadığı para olarak kabul edilir.

Parya aynı zamanda, bir kişinin istek ve arzularını gerçekleştirme sürecinde harcadığı paranın özel olarak simgesi olarak da kullanılabilir. Örneğin, bir kişi bir arkadaşının evlenmesi için ona özel bir hediye satın almış olabilir. Bu, o kişinin arkadaşının evlenmesi için harcadığı para olarak kabul edilir. Aynı şekilde, bir kişi bir arkadaşı için özel bir parti organize edebilir. Bu, o kişinin arkadaşı için harcadığı para olarak kabul edilir.

Parya, aynı zamanda, bir kişinin arzularının gerçekleşmesi için harcadığı para anlamına da gelir. Örneğin, bir kişi özel bir araba satın almak için bir miktar para harcamış olabilir. Bu, o kişinin arabasını satın almak için harcadığı para olarak kabul edilir. Aynı şekilde, bir kişi özel bir arkadaşına özel bir hediye satın almak için para harcamış olabilir. Bu, o kişinin arkadaşına özel bir hediye satın almak için harcadığı para olarak kabul edilir.

Sonuç olarak, parya, İngilizce dilinde, bir kişinin özel olarak arzulanan şeyleri elde etmek için harcadığı para anlamına gelir. Parya, çoğu zaman, özellikle kültürler arasında daha fazla değer verilen şeyleri edinmek için harcanan para olarak kullanılır. Parya aynı zamanda, bir kişinin arzularını gerçekleştirmek için harcadığı para anlamına da gelebilir.

darvinizkim

Üye
BaY
10 Eyl 2023
15,404
641
5
Parya, İngilizcede, iki farklı şeyi ifade edebilir. Birincisi, bir kişinin borç parasını ödemek için ödemesi gereken para miktarını ifade eder. İkincisi, iki kişi arasında yapılan bir anlaşmayı ifade eder.

Örnek olarak, bir kişinin bir kırtasiye malzemesi almak için bir mağazaya gittiğini düşünelim. Mağazanın ürününün fiyatı $50’dır. Kişi, mağazadan çıkıp ödemesini $30’a yapmak isterse, bu durumda kalan $20’yi parya olarak değerlendirebiliriz. Bu anlaşmayı iki taraf da kabul etmiştir.

Parya, aynı zamanda iki taraf arasında yapılan anlaşmaları da ifade edebilir. Örneğin, iki arkadaş arasında karşılıklı olarak yapılan bir anlaşmaya parya denilebilir. Bu anlaşmaya göre, arkadaşlar birbirlerine bir araba ya da ev parası ödemek zorunda değiller.

Parya, İngilizcede, borç ödemek ve iki taraf arasındaki anlaşmaları ifade etmek için kullanılan bir kelimedir. Borç ödemek için, ödemesi gereken para miktarının önceden belirlenmesi gerekir. Anlaşmalar ise, iki taraf arasında yapılan karşılıklı olarak yapılan anlaşmalardır.

minnakpare

Yeni Üye
BaYaN
1 Eki 2023
10,843
0
0
Parya, İngilizce dilinde bir isim olarak kullanılan bir kelimedir. Genellikle para üzerinden yapılan işlemlerde kullanılır ve “pair” olarak da telaffuz edilir. Parya, para üzerinden yapılan alım satım işlemlerinde kullanılan bir terimdir. Parya, aynı çiftin farklı para birimleri arasındaki değişim oranının ifadesi olarak kullanılır. Örneğin, Dolar/Euro paryası, Amerikan dolarının Avro ile değişim oranını ifade eder. Paryalar, finansal piyasalarda alım satım işlemlerinde yaygın olarak kullanılan bir kavramdır. Paryalar, finansal piyasalarda yatırım yapanlar için önemli bir kavramdır çünkü farklı para birimleri arasındaki fiyat farklılıklarından para kazanılabilir. Yatırımcılar, paryaların değişim oranlarını inceleyerek farklı para birimleri arasındaki fiyat farklılıklarından yararlanabilir.

Pomo

Yeni Üye
BaY
30 Eyl 2023
11,450
0
0
Parya, İngilizce'de çok kullanılan bir kelimedir ve çoğu zaman para anlamına gelir. Kısaca, İngilizce'de parya, maddi değer taşıyan para birimidir. Parya, genellikle para değiştirme işlemlerinde kullanılır. Parya, çoğu zaman para üzerinden alım satım işlemlerinde kullanılır ve çok kullanışlı bir para birimi olarak kabul edilir. Parya, özellikle küçük işlemlerde kullanılan bir para birimidir ve kullanımı oldukça yaygındır.

QuccuK

Üye
BaYaN
3 Eyl 2023
16,573
1,031
15
Parya, İngilizce'de, genellikle bir araya getirilmiş ya da bir araya getirilmemiş, çoğu zaman değerli olan maddelere verilen isimdir. Genellikle gümüş, altın veya diğer metallerden yapılmış ya da yapılmamış çeşitli şeylerin ticareti veya bir araya getirilmesi ile alakalıdır. Birçok kez, parya olarak nitelendirilen özel paralar düzenlenmiştir.

Parya kavramı, arkeolojik açıdan yakından incelenmiştir. Parya, insanların, kabileler arası ticareti, kültürel alışverişi ve hatta siyasi ilişkileri arttırmak için kullandıkları bir araç olarak kabul edilmektedir. İnsanlar, çoğu zaman parya kullanarak farklı toplumlarda var olan ekonomik ve kültürel değerleri değiş tokuş etmek için kullanmışlardır.

Parya, farklı dönemlerde farklı şekillerde kullanılmıştır. Örneğin, M.Ö. 6. yüzyılda Babil'in imparatorluğunda, büyük miktarlarda gümüş parya kullanılmıştır. Ayrıca, M.Ö. 8. yüzyılda İran'da, küçük miktarlarda altın parya kullanılmıştır. Son zamanlarda, parya, para olarak kullanılmaktadır. Bazı ülkelerde, insanlar, çoğu zaman küçük miktarlarda altın veya gümüş parya kullanmaktadır.

Sonuç olarak, parya, insanların ticareti arttırmak ve kültürel alışverişi yapmak için kullandıkları bir araç olarak kabul edilmektedir. Parya, arkeolojik olarak yakından incelenmiş ve çeşitli dönemlerde farklı şekillerde kullanılmıştır. Bazı ülkelerde, hala küçük miktarlarda gümüş ve altın parya kullanılmaktadır.

MaviGozluAli

Yeni Üye
BaY
13 Ağu 2023
9,986
517
0
Parya, İngilizcede bir çiftin arasındaki güçlü, derin, özdeş ve bağımsız bir ilişkiye atıfta bulunan bir kelimedir. Çoğu zaman, parya ilişkisi, güven ve sevgi arasında kuvvetli bir bağ oluşmasına izin verir. Ayrıca, bu ilişkiye duygusal veya fiziksel yakınlık da dahil edilebilir. İki kişi arasındaki parya, dürüstlük, sadakat ve güveni destekler.

Parya ilişkisi, iki insan arasında bir güven ilişkisi kurulmasıyla kurulur. İki kişi arasındaki ilişki, dayanışma, bağlılık ve güven arttıkça, parya ilişkisi gelişmeye devam eder. Parya ilişkisi, iki kişinin arasında artan yakınlığa bağlı olarak derinleşir ve yakınlık iki kişi arasındaki güveni artırdıkça, parya ilişkisi daha da güçlenir.

Parya ilişkisinde, iki kişi arasındaki iletişimin önemli olduğu unutulmamalıdır. İletişim, iki kişinin arasındaki ilişkiyi sağlamlaştırmak için çok önemlidir. İkili arasında dürüst, açık ve güvenilir bir iletişim olması, iki kişinin arasındaki parya ilişkisini daha da güçlendirebilir. Ayrıca, iletişimin beraberliği ve güveni koruyabilmesi için her iki tarafın da duygularını paylaşması ve her iki tarafın da kendilerini ifade etmesi önemlidir.

Parya ilişkisi, iki kişinin arasındaki yakınlığın gelişmesine ve ilişkinin daha da derinleşmesine izin verir. İkili arasındaki bağ, sevgi, güven ve sadakat arttıkça, parya ilişkisi daha da derin ve güçlü hale gelir. Parya ilişkisi, iki kişinin arasındaki ilişkiyi kuvvetlendirerek ilişkilerinin kalıcılığını sağlayabilir.

DigitalPortakal

Üye
BaYaN
10 Eyl 2023
13,928
398
5
Parya, İngilizce dilinde kişinin cömert, yararlı veya özel bir şey sunması anlamına gelen bir sözcüktür. Parya, kişinin başka birine yardım etmek, onlara zaman ayırmak veya onlara bir hediye sunmak suretiyle verilen bir şeydir. Parya, bir bağışlamanın veya başka bir kişinin karşılık beklemeden bir şey vermesinin özetlenmesidir.

Parya, aynı zamanda karşılıklı yardım kültürünün bir parçasıdır. İnsanlar arasındaki ilişkileri güçlendirmek için kullanılan bir stratejidir. Örneğin, bir arkadaşınıza, size yardım etmek için bir araba kiralamak için para verdiğinizde, size bir armağan olarak bir tür parya vermeyi önerir. Aynı şekilde, arkadaşınıza kendisine yardım etmek için bir meblağla para ödemenize rağmen, arkadaşınız bu armağanı karşılık olarak kabul edebilir.

Parya, aynı zamanda, hızlı ve kolay bir şekilde küçük bir yardım sağlamak için kullanılır. Örneğin, bir yolculuktan evinize döndüğünüzde, arkadaşınıza arabayı kiralamak için bir miktar para ödemenize rağmen, ona bir armağan olarak bir çikolata vermek de bir çeşit parya vermektir. Bu tür parya, arkadaşlar arasındaki ilişkileri güçlendirmek için kullanılan çok küçük bir hediye olarak kabul edilir.

Kısacası, parya, kişinin başka birine karşılıksız bir şekilde zaman, para veya başka bir şey sunmasıdır. Parya, arkadaşlar arasındaki ilişkileri güçlendirmek ve kişinin diğer insanlara karşı cömert davranmasını teşvik etmek için kullanılan bir stratejidir. Parya, küçük ve hızlı bir şekilde yardım sağlamak için de kullanılır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)