Ingiltere asgari ücret aylık kaç sterlin

TheMeridian

Yeni Üye
BaY
6 Nis 2023
1,275
121
2
Merhaba,

İngiltere'de asgari ücret aylık kaç sterlin olduğunu bilmek istiyorum. Çalışma hayatıma yeni başladım ve ülkemizdeki asgari ücretler hakkında bilgim oldukça sınırlı. Aylık olarak ne kadar maaş alabileceğim konusunda bu bilgiyi öğrenmek istiyorum. Bilgili ve deneyimli forum kullanıcılarından yardım istiyorum. Lütfen bu konuda tavsiyelerinizi paylaşın. Şimdiden teşekkürler.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,953
1,315
112
Ingiltere Asgari Ücret Aylık Kaç Sterlin?

İngiltere'de çalışanlar için asgari ücret hakkında sorular soruluyor. İngiltere'de asgari ücret aylık kaç sterlin? Yüksek asgari ücret aylık ne kadar? ve diğer sorulara cevap vereceğiz. İngiltere'de çalışanların hakları ve asgari ücret hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.

İngiltere Asgari Ücret Aylık Kaç Sterlin?

Özellikle 2019 yılında İngiltere'de asgari ücret aylık 8,21 sterlindir. Yüksek asgari ücret ise 25 yaş üstü için 8,72 sterlin, 18-20 yaş arası için 6,45 sterlin ve 16-17 yaş arası için 4,55 sterlindir. Özellikle 25 yaş altı çalışanlar için asgari ücret aylık en az 6,45 sterlin'dir.

İngiltere'de Asgari Ücretin Aylık Değişimi

İngiltere'de asgari ücret her yıl değişebilir. 2020 yılında asgari ücret 8,72 sterlin olmuştur. 2021 yılında asgari ücret aylık 8,91 sterlin olacak. Ayrıca 2021 yılında yüksek asgari ücret de 9,50 sterlin olacak.

İngiltere'de Asgari Ücret Hakkında Bilgi Almak İçin Ne Yapmalı?

İngiltere'de asgari ücret hakkında bilgi almak için en iyi yer İngiltere İş ve Emeklilik Departmanıdır. İngiltere İş ve Emeklilik Departmanının sitesini ziyaret ederek asgari ücret hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca, İngiltere'de asgari ücret hakkında daha fazla bilgi edinmek için sosyal medyada arama yapabilirsiniz.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)