Ingiltere asgari ücret kaç pound 2023

JellyCuddles

Yeni Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,283
121
0
Merhaba!

2023 yılında Ingiltere'de asgari ücret kaç pound olacak? Güncel olarak bu miktarı öğrenmek istiyorum ve aradığım bir cevap bulamadım. Bilgili olan herkesten yardım istiyorum.

Günümüzde, İngiltere'de asgari ücret için çalışanların 18 yaşından büyük olduğu takdirde, her saat başına 8,20 pound ödendiği söyleniyor. Ancak, 2023 yılına gelince bu miktar ne olacak? İngiltere'deki ücretler arttıkça, insanların yaşamlarını kolaylaştıracak mı?

Bu soruların cevaplarını öğrenmek için çok meraklıyım. İngiltere'de asgari ücretin 2023 yılında ne kadar olacağını ve bu miktarın insanların yaşamlarını nasıl etkileyeceğini öğrenmek istiyorum. Güncel bilgileri paylaşabilecek, önerilerde bulunabilecek veya benzer soruları olan herkesten yardım istiyorum.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
Ingiltere Asgari Ücret Kaç Pound 2023?

2020 yılında İngiltere’de yaşayan herkes için asgari ücretlerin geçerli olduğu bilinir. Fakat 2023 yılında asgari ücret kaç pound olacak? İşte bu makalede bu konuya değineceğiz.

2023 Asgari Ücreti

2023 yılında İngiltere'de asgari ücret 8.91 pound olacak. İngiltere'de çalışanların en az yasal olarak alacağı ücret 8.91 pound olacak. Bu miktar, 2021 yılında 8.72 pound'a karşılık gelen miktardan yüzde 1.7 oranında bir artışı ifade ediyor.

Ücretlerin Geçmişi

İngiltere'de asgari ücret geçmiş yıllarda oldukça değişkenlik göstermiştir. Örneğin 2020 yılında asgari ücret 8.72 pound'du. Önceki yıllarda asgari ücret 7.20 pound olarak belirlenmişti ve bu miktar 2017 yılında 8.50 pound'a yükselmişti.

Mevcut Durum

Şu anda İngiltere'de asgari ücret 8.72 pound'dur. İşverenler, çalışanlarına bu miktarı ödemek zorundadır. Ancak bu miktar 2021 yılında 8.91 pound'a yükseltilecek ve 2023 yılında da bu miktarın geçerli olacağı düşünülmektedir.

Sonuç

2023 yılında İngiltere'de asgari ücret 8.91 pound olacaktır. İşverenler çalışanlarına bu miktarı ödemek zorunda olacaklar. Bu miktar, 2021 yılında 8.72 pound'a karşılık gelen miktardan yüzde 1.7 oranında bir artışı ifade ediyor.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)