İngiltere de çalışmak için ne yapmalıyım

AspiriN

Tanınmış Üye
BaYaN
27 Şub 2022
1,448
110
62
Merhaba herkese! İngiltere de çalışmak istiyorum ve bu konuda yardım almak istiyorum. İngiltere de çalışmak için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. İngiltere de çalışmak için öncelikle hangi belgeleri ve izinleri sağlamam gerekiyor? İngiltere de çalışmak istediğim işin niteliğine bağlı olarak hangi vize ve izinleri almam gerekiyor? Hangi tür pozisyonlara başvurmalıyım? İngiltere de çalışmak için bir CV hazırlamam gerekiyor mu ve bu CV nasıl olmalı? İngiltere de çalışmak için ne tür mülakatların yapıldığını ve başarılı bir mülakat gerçekleştirmek için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. İş aramada ekstra yardıma ihtiyacım olup olmadığını ve eğer varsa bunun nasıl sağlanacağını da bilmiyorum.

Herkesten yardımını bekliyorum. İngiltere de çalışmak için ne yapmam gerektiğini öğrenmek için gerçekten çok çalışıyorum. Herkesten yardım almak için çok minnettar olacağım. Teşekkürler.

• Love
  • Like
Reactions: KumRuhu and Simal

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
İngiltere de Çalışmak İçin Gerekli Belgeler

İngiltere de çalışmak için, çalışmak istediğiniz konuda belgeleriniz olmalıdır. Çalışmak istediğiniz konuya göre çalışma izinlerinizi almanız gerekebilir. İngiliz vatandaşı değilseniz, çalışmak için izin almanız gerekebilir. Çalışma izninizi almak için, İngiltere deki bir işverenin sizi işe almayı kabul etmesi gerekiyor. Bu işverenin İngiltere Ulusal İşverenlik Konseyi tarafından onaylanmış olması gerekiyor. İşvereninizin sizi işe almasıyla birlikte, çalışma izninizi alabilirsiniz.

İngiltere de Çalışmak İçin Gerekli Evraklar

İngiltere de çalışmak için, çalışma izninizin yanı sıra, pasaportunuz veya diğer geçerli bir kimlik belgeniz olmalıdır. Ayrıca, çalışmak istediğiniz konuya göre ek evraklar da istenebilir. Örneğin, zorunlu mesleki güvenceler için gerekli belgeler, özel eğitim gerektiren işler için gerekli eğitim belgeleri, sağlık hizmetleri için gerekli belgeler, avukatlık veya mülkiyet hizmetleri için gerekli belgeler gibi.

İngiltere de Çalışmak İçin Gerekli Vergi Kaydı

İngiltere de çalışmak için, çalışma izninizin yanı sıra, vergi kaydınızın da olması gerekiyor. Vergi kaydınız olması, çalışırken aldığınız gelirin vergilerinin ödenmesini sağlar. Vergi kaydınızı, İngiltere Vergi Dairesi'ne başvurarak alabilirsiniz. Vergi kaydınızı almak için, kimlik belgenizi, pasaportunuzu ve çalışma izninizi sunmanız gerekebilir.

İngiltere de Çalışmanın Diğer Gereksinimleri

İngiltere de çalışmak için, çalışma izninizin yanı sıra, bir banka hesabınızın olması da gerekebilir. Banka hesabınız olması, çalışırken aldığınız ücretlerin hesabınıza gönderilmesini sağlar. Ayrıca, çalışmak istediğiniz işin gerektirdiği herhangi bir eğitim veya özel beceriye sahip olmanız da gerekebilir. Örneğin, çalışmak istediğiniz konuya göre profesyonel bir sertifika almanız gerekebilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)