İngiltere dil okulu vizesi ne kadar sürer

ZeusNuts

Tanınmış Üye
BaYaN
27 Şub 2022
1,394
132
62
Merhaba,
İngiltere dil okulu vizesi ne kadar sürer? konusunda çok fazla araştırma yaptım fakat bu konuda net bir cevap bulamadım. İngiltere'ye dil okulu için gitmek istiyorum ve bu konuda bilgi sahibi olan herkesten yardım istiyorum. İngiltere Dil Okulu vizesi ne kadar sürer? Vize süresi ne kadar? Vize başvurusu için ne gibi belgeler isteniyor? Bu bilgileri paylaşan herkese çok teşekkür ederim.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
22,345
1,315
112
İngiltere Dil Okulu Vizesi Ne Kadar Sürer?

İngiltere dil okulu vizesi, özellikle eğitim amaçlı olarak İngiltere’ye seyahat eden öğrencilere verilmektedir. Bu vizeyi almak için öğrencilerin eğitim kurumunu ziyaret etmesi ve vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. İngiltere dil okulu vizesi, genellikle 6 ay veya 1 yıl için verilmektedir.

Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere dil okulu vizesi başvurusu, öncelikle öğrencinin eğitim kurumunu ziyaret etmesi ve vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Genellikle, eğitim kurumu öğrencilerin vize başvurusunda yardımcı olacak ve gerekli belgeleri toplayacaktır. Öğrenciler, vize başvurusunda bulunmadan önce mutlaka İngiltere vizesi kurallarını dikkatlice okumalıdırlar.

Vize Süresi Ne Kadar Sürer?

İngiltere dil okulu vizesi genellikle 6 ay veya 1 yıl sürer. Vize başvurusu sırasında, öğrencinin ne kadar süreli bir vize alacağını belirtmesi gerekmektedir. 6 ay veya 1 yıllık süreler arasında seçim yapılabilir. Vize alındıktan sonra, öğrenci İngiltere’den ayrılmadan önce vizeyi uzatmak isteyebilir.

Vize Uzatma Nasıl Yapılır?

Vize uzatmak için öğrenciler, vize süresi bitiminden en az 2 hafta önce Başbakanlık Ofisi’ne başvurmalıdır. Uzatma başvurusu sırasında, öğrencinin sağlaması gereken belgeler arasında, kayıtlı eğitim kurumundan alınan mezuniyet belgesi, eğitim kurumundan alınan kurs belgesi, geçerli bir pasaport ve vize ücreti gibi belgeler bulunmaktadır.

Sonuç

İngiltere dil okulu vizesi, öğrencilerin eğitim amaçlı olarak İngiltere’ye seyahat etmeleri için verilen bir vizedir. Vize başvurusu, eğitim kurumundan alınan belgelerle birlikte Başbakanlık Ofisi’ne yapılmalıdır. İngiltere dil okulu vizesi, genellikle 6 ay veya 1 yıl sürer ve vize süresi bitiminden en az 2 hafta önce uzatma başvurusunda bulunulmalıdır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)