İngiltere evlilik vizesi kaç günde çıkar

GaddarKerim

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,308
131
2
Merhaba, evlilik vizesi konusunda bilgi almak istiyorum. İngiltere'ye evlilik vizesi almak için ne kadar süre gerekiyor? Geçen hafta başvuruda bulundum ve vize işlemlerini tamamlamaya çalışıyorum. İngiltere Evlilik Vizesi için ne kadar süre beklemem gerekiyor? Bu süre içerisinde ne tür işlemlerin yapılması gerekiyor? Evlilik vizesi için gereken belgeleri ne zaman ve nasıl sağlamam gerekiyor? Bu konuda yardım edebilecek herhangi bir bilgi alabileceğim kişi ya da kaynak var mı? Bütün bu süreçlerin detaylarını öğrenmek istiyorum. Herhangi bir ekstra belge talebi olup olmadığını ve vize işlemlerinin ne kadar sürede tamamlanabileceğini öğrenmek istiyorum. Bu konuda herhangi bir yardımınız olursa çok sevinirim.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,956
1,315
112
İngiltere Evlilik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere evlilik vizesi almak isteyenlerin en çok merak ettiği konu evlilik vizesinin ne kadar sürede çıkacağıdır. İngiliz vatandaşlarıyla evlenmek isteyenlerin evlilik vizesi almak için gönderdikleri başvuru formlarının işleme süresi ülkeden ülkeye ve durumlara göre değişebilir. Uzmanların tahminlerine göre İngiltere evlilik vizesinin çıkması için ortalama 6-8 hafta gibi bir süre gerekebilir. Ancak bu sürelerin çok uzun veya çok kısa olma olasılığı da vardır.

Evlilik Vizesi Alma Sürecinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Başvurunun evlilik vizesi almak için yapıldığını ispat etmek için bazı belgelerin eklenmesi gerekebilir. Bu belgeler arasında evlenme sözleşmesi, evlenme töreninin fotoğrafları, evlenmek isteyenlerin nüfus cüzdanı fotokopileri, evlenmeye ilişkin yazışmalar, nikah şahitlerinin kimlikleri, çiftin birlikte yaşadığına dair kanıtlar ve bir evlilik vizesi başvurusu dosyası bulunur. Başvuru sahibinin İngiltere'de daha sonra yaşama hakkı veya vatandaşlık hakkının olup olmadığının belirlenmesi için gerekli olan tüm belgelerin de başvurudan önce hazırlanması gerekmektedir.

Evlilik Vizesi Alım Sürecinde İngiltere Vatandaşının Rolü Ne Olmalı?

Evlilik vizesi başvurusunda İngiltere vatandaşının rolü çok önemlidir. İngiliz vatandaşının bu süreçteki rolü desteklemek ve başvuran kişiye yardımcı olmaktır. İngiltere vatandaşının başvuruya ait tüm belgelerin doğruluğunu doğrulaması gerekmektedir. Ayrıca, İngiltere vatandaşının evlilik vizesi başvurusunda başvuran kişinin İngiltere'de kalma niyetinin doğru olduğunu göstermesi gerekmektedir.

Sonuç

İngiltere evlilik vizesi başvurusu yapmak isteyenlerin evlilik vizesinin ne kadar sürede çıkacağını öğrenmek için ülkeden ülkeye ve durumlara göre değişiklik göstermektedir. Ancak, evlilik vizesi almak isteyenlerin başvurularının işleme süresinin ortalama 6-8 hafta olduğu tahmin edilebilmektedir. Ayrıca, evlilik vizesi başvurusunda İngiltere vatandaşının çok önemli bir rolü vardır. İngiltere vatandaşının evlilik vizesi başvurusunda başvuran kişinin İngiltere'de kalma niyetinin doğru olduğunu ve tüm belgelerin doğruluğunu göstermesi gerekmektedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)