İngiltere evlilik vizesi ne kadar

Nilrafya

Yeni Üye
BaYaN
5 Nis 2023
1,302
103
0
Merhaba herkese,

İngiltere evlilik vizesi ne kadar? sorusunu sormak istiyorum. Yakın zamanda İngiltere'ye evlilik vizesi almak için başvurmayı düşünüyorum. Ancak evlilik vizesinin ne kadar olduğunu bilmiyorum. Ayrıca hangi gerekli belgelerin sunulması gerektiği ve evlilik vizesi için başvurunun nasıl yapılacağı hakkında da bilgim yok. İngiltere vizesi hakkında bilgi edinmek için ne yapmam gerektiği hakkında herhangi bir fikriniz var mı? Bu konuda herhangi bir öneriniz veya tavsiyeniz var mı? Lütfen bana yardımcı olun.

Teşekkür ederim.

• Angry
Reactions: Asli

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
İngiltere Evlilik Vizesi Ne Kadar?

Bir çok çiftin evlenmek için İngiltere'ye gittikleri ve burada evlilik vizesi almak istedikleri bilinmektedir. Ancak, evlilik vizesi ne kadar olur ve nasıl alınır gibi soruların cevaplarını vermek çok önemlidir. Bu makalede, İngiltere Evlilik Vizesi'nin maliyeti, başvuru süreci ve daha fazlasının detaylarını ele alacağız.

Vize Maliyeti

İngiltere Evlilik Vizesi için ödenmesi gereken maliyet, başvuru sahibinin durumuna göre değişebilir. Bir çiftin İngiltere'ye evlenmek için vize başvurusu yapması halinde, başvuru sahipleri için toplam maliyet £1,523 olacaktır. Bu ücret, başvuru sahibinin İngiltere'de ikamet edebilmesi için gerekli olan vize ücreti, sağlık sigortası ve uluslararası çalışma izinleri için ödenmesi gereken ücretleri içerir.

Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Evlilik vizesi başvurusu, başvuru sahibinin bulunduğu ülkeden başlayarak başvurduğu ülkeye kadar sırasıyla izlenmesi gereken bir süreçtir. Yurtdışındaki evlilik vizesi başvurularının İngiltere büyükelçiliği veya konsolosluğunda yapılması gerekmektedir. Başvurularının kabul edilmesi için başvuru sahiplerinin, ülkelerindeki evlilik düzenlemelerini ve evlilik vizesi başvurusu için gereken diğer belgeleri eksiksiz şekilde sunmaları gerekmektedir.

Vize İşlem Süresi

Evlilik vizesi başvurusu, başvuru sahiplerinin ülkelerindeki evlilik düzenlemelerini ve evlilik vizesi başvurusu için gereken diğer belgeleri eksiksiz şekilde sunmalarından sonra teyit edildikten sonra, İngiltere çalışma vizesi ve ikamet izni için başvuru ve işlem süresi 6 hafta sürebilmektedir.

Sonuç

İngiltere Evlilik Vizesi ne kadar olur ve nasıl alınır gibi soruların cevaplarını vermek çok önemlidir. Vize maliyeti çiftin durumuna göre değişebilir ancak başvurusu için toplam maliyet £1,523 olacaktır. Vize başvurusu, başvuru sahibinin bulunduğu ülkeden başlayarak yurtdışındaki İngiltere büyükelçiliği veya konsolosluğunda yapılması gerekmektedir. Evlilik vizesi başvurusu teyit edildikten sonra, İngiltere çalışma vizesi ve ikamet izni için başvuru ve işlem süresi 6 hafta sürebilmektedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)