Ingiltere IELTS kaç istiyor

Zorro

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,401
136
62
Merhaba herkese,

Ingiltere'ye vize başvurusu için IELTS sınavına girmeyi düşünüyorum. İngiltere vize başvurusu için gereken IELTS puanı nedir? İngiltere'ye vize başvurusu için gereken IELTS puanının ne olması gerektiği ve bu sınav için ne tür ön hazırlıklar yapmam gerektiği hakkında bilgi sahibi olanlardan yardım istiyorum.

Bilgimin yetersiz olduğunu anladığım bu konu hakkında yardım almak için bu forumu tercih ettim. İngiltere vize başvurusu için gereken IELTS puanının ne olduğu hakkındaki bilgilerinizi önemle rica ediyorum. İngiltere'ye vize başvurusu için gerekli olan IELTS puanının ne olduğu hakkında bilgi edinmek için çok çalışıyorum.

Bu forumdaki herkese teşekkür ediyorum.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,222
1,256
112
Ingiltere IELTS Kaç istiyor?

İngiltere'ye gidebilmek için, öncelikli olarak İngiltere vatandaşlığına sahip olmanız gerekir. İngiltere vatandaşlığının sağlanması için, İngiltere vatandaşlık ve göç kurumunun (UKVI) belirlediği testleri geçmeniz gereklidir. Bunlardan bir tanesi, İngilizce dil yeterlilik testi olan IELTS'dir ( İngilizce Dil Yetkinlik Sınavı). Bu sınav, İngilizce dil yeterliliğinin ölçülmesi için kullanılan bir sınavdır.

IELTS, iki ana bölümden oluşur. Birincisi, İngilizce dil becerileriyle ilgili alanların ölçümüdür. Bu alanlar, konuşma, okuma, yazma ve dinleme becerilerini içerir. İkinci bölüm ise, İngilizce dil bilgisi alanıdır.

IELTS sınavının genel not sistemi, 0 ile 9 arasındaki bir aralıktadır. Her bir dil becerisi alanı için 0 ile 9 arasında bir puan verilir ve bu puanlar, genel puanlamaya dahil edilir. IELTS sınavından başarıyla geçmek için, her bir dil becerisi alanında en az 6 puan almanız gerekir.

IELTS Sınavı Nasıl Hazırlanır?

İngiltere IELTS sınavına başarılı bir şekilde hazırlanmak için, öncelikle sınavda nelere yer verildiğini bilmek gerekir. Sınavın içeriği, İngilizce dil becerileri alanından oluşmaktadır. Bu alanda çalışılan beceriler arasında konuşma, okuma, yazma ve dinleme becerileri yer almaktadır.

Ayrıca, her bir dil becerisi alanı için çeşitli eğitim materyalleri ve çalışma kitapları bulunmaktadır. Bu materyallerin kullanımı, sınavda başarılı olmak için çok önemlidir. İngiltere IELTS sınavı için hazırlanırken, ek olarak çeşitli İngilizce dil türleri üzerinde de çalışmak faydalı olacaktır.

Sonuç

İngiltere IELTS sınavı, İngilizce dil becerilerinin ölçülmesi için kullanılan bir sınavdır. İngiltere IELTS sınavına başarılı bir şekilde hazırlanmak için, sınav içeriğinin çok iyi bir şekilde öğrenilmesi gerekir. Ayrıca, İngilizce dil becerilerinin öğrenilmesi için eğitim materyallerinin kullanılması da çok önemlidir. İngiltere IELTS sınavından başarıyla geçmek için, her bir dil becerisi alanında en az 6 puan almanız gerekir.

• Haha
  • Like
Reactions: Sude and Melek

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)