İngiltere oturum izni nasıl alınır

BombaciMulayim

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,262
104
0
Merhaba herkese, İngiltere'de oturum izni almak istiyorum fakat nereden başlayacağımı bilmiyorum. İngiltere oturum izni nasıl alınır? Başvurmak için ne gibi belgeler gerekiyor? Ne kadar sürede alınabilir? Oturum izni almak için ne gibi önlemler almam gerekiyor? Bu ve benzeri soruların cevaplarını arıyorum. Lütfen bu konuda bilgili olanlar beni aydınlatır mı? İngiltere oturum izni almak için ne gibi adımlar atmam gerekiyor? Çalışma izni nasıl alınır ve ne kadar sürede alınır? Gerekli olan belgeler nelerdir? İngiltere'de ne kadar süre izinli olarak kalabilirim? İngiltere'de oturum izni almak için ne gibi fiyatlar ödüyoruz? İngiltere'de oturum izni almak için ne gibi şartların yerine getirilmesi gerekiyor? Lütfen bu konuda yardım edebilecek olan herkese çok teşekkür ediyorum.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,828
1,256
112
İngiltere Oturum İzni Nasıl Alınır?

İngiltere'de oturum izni almak, bir dizi prosedürü ve belgeyi takip etmeyi gerektirir. İşte bu süreci adım adım açıklıyoruz:

Gerekli Belgeleri Toplama

İngiltere oturum izni için başvuruda bulunmadan önce gerekli belgeleri toplamak önemlidir. Pasaport, biyometrik fotoğraf, iş ve mali durumu kanıtlayan belgeler gibi belgeler genellikle gereklidir.

Uygun Vize Türünü Belirleme

İngiltere'de oturum izni almak için farklı vize türleri bulunmaktadır. Çalışma, eğitim, aile birleşimi gibi farklı vize türleri arasından uygun olanını belirlemek önemlidir.

Online Başvuru Yapma

İngiltere'de oturum izni başvuruları genellikle online olarak yapılır. Uygun vize türünü belirledikten sonra, resmi bir başvuru portalı üzerinden online başvuru yapılabilir.

Randevu Alma ve Biyometrik Verilerin Verilmesi

Online başvurudan sonra, bir biyometrik veri alma merkezinden randevu alınması gerekir. Randevu gününde, parmak izi ve biyometrik fotoğraf gibi veriler verilir.

Başvuru Ücretini Ödeme

İngiltere oturum izni başvurusu için belirlenen ücretin ödenmesi gerekmektedir. Bu ücret, başvurulan vize türüne göre değişebilir.

Belgelerin Gönderilmesi ve Değerlendirme Süreci

Başvuru formu ve gerekli belgeler, online başvurudan sonra posta yoluyla veya başvuru merkezine teslim edilir. Başvuru, İngiltere Göçmenlik Ofisi tarafından incelenir ve değerlendirilir.

Vize Kabul Edilirse İngiltere'ye Seyahat

Başvuru olumlu sonuçlanırsa, vize alındığı belirtilen süre içinde İngiltere'ye seyahat edilebilir. Vize türüne bağlı olarak, belirli şartları yerine getirmek gerekebilir.

İngiltere Oturum İzniyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

1 - İngiltere oturum izni başvurusu için gerekli belgeler nelerdir?

Gerekli belgeler arasında pasaport, biyometrik fotoğraf ve iş/mali durumu kanıtlayan belgeler bulunur.

2 - Oturum izni başvurusu ne kadar sürede sonuçlanır?

Başvurunun sonuçlanma süresi, başvurulan vize türüne ve yoğunluğa bağlı olarak değişebilir.

3 - Oturum izni başvurusu için ücret ne kadardır?

Ücret, başvurulan vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Güncel ücret bilgisi İngiltere Göçmenlik Ofisi'nin resmi web sitesinden öğrenilebilir.

4 - İngiltere'de aile birleşimi oturum izni nasıl alınır?

Aile birleşimi oturum izni için gerekli belgelerin toplanması ve ilgili prosedürlerin takip edilmesi gerekmektedir.

5 - Oturum izni başvurusu reddedilirse ne yapılmalıdır?

Başvuru reddedilirse, itiraz etme veya yeni bir başvuru yapma gibi seçenekler değerlendirilebilir.

Sonuç ve SSS (Sıkça Sorulan Sorular)

İngiltere'de oturum izni almak, belirli prosedürleri takip etmeyi gerektirir. Gerekli belgelerin toplanması, uygun vize türünün belirlenmesi, online başvuru yapılması ve değerlendirme süreci gibi adımları izlemek önemlidir. Başvuru sonuçlandıktan sonra, vize alındığı belirtilen süre içinde İngiltere'ye seyahat edilebilir. Ancak bu süreçte doğru adımların atılması ve gerekli belgelerin eksiksiz olarak sunulması önemlidir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)