İngiltere Türkiye'ye vize veriyor mu

AkilliKafa

Tanınmış Üye
BaY
2 Nis 2023
1,346
113
62
Merhaba, ben İngiltere'den Türkiye'ye gezmek istiyorum ama Türkiye'ye vize almak için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. İngiltere vatandaşları için Türkiye'ye vize için gerekli olanlar nelerdir? Vize başvurusu yapabileceğim herhangi bir kurum var mı? Vize sürecinde özel kurallar var mı? Vize ücreti ne kadar? Vize başvurusu için ne kadar zaman gerekiyor? Vize süreci ne kadar zaman alıyor? Vize başvurusu bittikten sonra ne zamana kadar geçerli? Vize başvurusu için nelere dikkat etmek gerekir? Vize başvurusu için ne gibi belgeler gerekiyor?

Bu konu hakkında yardım edebilecek herhangi bir kullanıcı var mı? Türkiye'ye vize için ihtiyacım olan tüm bilgileri öğrenmek istiyorum. Yardımcı olabilecek herhangi bir kullanıcı varsa çok sevinirim.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
İngiltere Türkiye'ye Vize Verilmesi Hakkında Genel Bilgi

İngiltere Türkiye'ye vize veriyor mu? Evet, İngiltere Türkiye'ye vize veriyor. İngiltere, Türkiye'den gelenler için Schengen Vizesi veya İngiltere vizesi ile tatil veya çalışma amacıyla geçici olarak İngiltere'ye giriş yapma hakkı tanıyor. İngiltere, Schengen Vizesi veya İngiltere vizesi almak isteyen Türk vatandaşlarına çeşitli vize seçenekleri sunmaktadır.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere Vizesi almak için, ilk olarak vize başvurusu başlatmak ve başvuru formunu doldurmak gerekir. İngiltere vizesi başvurusu, Türkiye'den online olarak yapılabilir. İngiltere vizesi başvurusu için gerekli olan belgeler arasında pasaport, geçerli bir seyahat belgesi ve vize başvuru ücreti bulunmaktadır. İngiltere vizesi başvurusu, başvuruda bulunan kişinin pasaportu üzerinde uygulanacak olan biometrik bilgilerinin taranmasıyla tamamlanır.

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Belgeler

İngiltere vizesi almak için gerekli olan belgeler, vize başvurusu için gönderilen belgeler ve başvuru için ödenen vize ücreti dahil olmak üzere, aşağıdaki belgeler arasından seçilebilir:

- Geçerli bir pasaport

- Geçerli bir seyahat belgesi

- Vize başvuru ücreti

- Nüfus kayıt örneği

- Geçmiş çalışma belgesi

- Faturalar

- Geçerli bir sağlık sigortası

- Geçerli bir kalkınma veya turizm belgesi

- Herhangi bir üniversite diploması veya sertifikası

- Geçerli kimlik kartı

- Geçerli bir meslek sicil belgesi

- Geçerli bir ev sahibi evrakı

- Geçerli bir sürücü belgesi

- Geçerli bir çalışma izni

İngiltere Vizesi Alım Süreci

İngiltere vizesi almak için, başvuru formunu doldurmak ve belgeleri göndermek gerekir. Başvuru formu, başvuru sahibinin adı, pasaport numarası, adresi, telefon numarası ve diğer bilgileri içerir. İngiltere vizesi başvurusu, başvuru sahibinin pasaportu üzerinde uygulanan biometrik bilgilerin taranmasıyla tamamlanır. İngiltere vizesi başvurusu, alınan ücretin ödenmesi, belgelerin kontrol edilmesi ve başvuru sahibinin gözündeki biometrik bilgilerin taranmasından sonra tamamlanır.

İngiltere Vizesinin Geçerlilik Süresi

İngiltere vizesinin geçerlilik süresi, vize sahibinin amacına ve durumuna göre değişebilir. İngiltere vizesi, başvuru sahibinin İngiltere'ye geçici olarak giriş yapmasına ve vize sahibinin İngiltere'de kalma süresine bağlı olarak 6 ay ile 5 yıl arasında değişebilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)