İngiltere vatandaşlığı ile nerelere gidilir

mahkum

Tanınmış Üye
BaY
9 May 2021
1,423
116
62
Merhaba herkese! İngiltere vatandaşlığı ile nerelere gidilebileceği hakkında detaylı bilgi almak istiyorum. İngiltere vatandaşı olan kimselerin nerelere turist olarak gitmesi mümkün olabilir? İngiltere vatandaşı olarak hangi ülkelere vize gerekli olabilir? İngiltere vatandaşlığı ile nerelere çalışmak mümkün olabilir? İngiltere vatandaşlarının nerelere gidip oturma izni almaları gerekir? İngiltere vatandaşlığı ile nerelerde daimi ikamet etmek mümkün olabilir? İngiltere vatandaşlarının nerelere çıkış izni gereklidir?

Herhangi bir ülke vatandaşı olarak gezmek istediğim ülkeler hakkında bilgi almak için buraya yönlendirildim. İngiliz vatandaşlığı ile nerelere gidebileceğim hakkında yardım edebilir misiniz lütfen? Ülkelere gidebilmem için ne gibi şartların karşılanması gerekli? İngiltere vatandaşı olarak nerelere kolaylıkla gitme imkanım var? Herhangi bir ülkeye giriş çıkış yaparken nelerin dikkate alınması gereklidir?

Bu konuda yardım edebilecek herhangi bir forum kullanıcısı arıyorum.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,363
1,247
112
İngiltere Vatandaşlığı İle Nerelere Gidilir?

İngiltere vatandaşlığı ile birçok ülkeye seyahat etme imkanı sunulmaktadır. İngiltere vatandaşları, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin tamamına serbestçe giriş yapabilmektedir. AB ülkeleri arasında İngiltere vatandaşlarının serbestçe dolaşıp seyahat etme hakkı bulunmaktadır. AB ülkeleri arasında İngiliz vatandaşlarının seyahat etme hakkı; İrlanda, İsveç, Finlandiya, Danimarka, Almanya, İtalya, Fransa, Belçika, Hollanda, Lüksemburg, Portekiz, İspanya, Yunanistan, Avusturya ve İsviçre'de geçerlidir.

İngiltere Vatandaşları Serbestçe Giriş Yapabilecekleri Diğer Ülkeler

İngiltere vatandaşları ayrıca, AB dışında kalan ülkelere de serbestçe giriş yapabilmektedir. Bunlara örnek olarak; ABD, Kanada, İngiliz Hint Okyanusu Toprakları, Belize, Malta, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Hırvatistan, İzlanda, Norveç, Sırbistan ve Karadağ gösterilebilir. Bu ülkeler arasında seyahat etmek için İngiltere vatandaşlarının geçerli bir pasaporta sahip olması gerekir.

İngiltere Vatandaşlarının Pasaportlarının Güncellenmesi Gereken Ülkeler

İngiliz vatandaşlarının, bazı ülkelere giriş ve çıkış yapabilmeleri için pasaportlarının güncellenmesi gerekmektedir. Bunlar arasında; İsrail, Mısır, Ürdün, Suriye, Türkiye ve Cezayir sayılabilir. Ayrıca, bazı ülkelerin İngiltere vatandaşlarının giriş yapması için vize istemektedir. Bunlar arasında; Afganistan, Arjantin, Bangladeş, Çin, Endonezya, Güney Afrika, Hindistan, İran, Malezya, Rusya, Suudi Arabistan, Tayland, Ürdün, Vietnam ve Yemen sayılabilir.

Sonuç

İngiltere vatandaşları, çoğu Avrupa Birliği ülkesine ve diğer Avrupa ülkelerine serbestçe giriş yapabilmektedir. Ancak, bazı ülkelere giriş yapmak için pasaportlarının güncellenmesi veya vize istemesi gerekebilmektedir. Bu nedenle, seyahat etmek isteyen İngiltere vatandaşlarının öncelikle ülkelerin seyahat edilecek ülkeler için gerekli olan vize ve pasaport taleplerini kontrol etmeleri tavsiye edilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)