İngiltere vizesi almak için hesapta ne kadar para olmalı

oremeyenbayan

Üye
BaYaN
1 May 2023
3,211
357
17
Merhaba, İngiltere vizesi almak için hesabımda ne kadar para olmalı sorusunu sormak istiyorum. İngiltere vizesi almak için gerekli olan para miktarı hakkında bilgi edinmek istiyorum. İngiltere vizesi için başvuru yapmayı düşünüyorum ve ödeme yapmak için para biriktirmeye çalışıyorum. Bu nedenle, hesabımda ne kadar para olması gerekiyor ve İngiltere vizesi almak için beni bekleyen gereksinimler nelerdir? İngiltere vizesi almak için ne kadar para olması gerektiği hakkında herhangi bir bilgi alabilir miyim? Lütfen yardım edin! Çok teşekkürler.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,492
1,159
112
İngiltere Vizesi Almak İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

İngiltere vizesi almak isteyen herkesin öncelikle banka hesabında belirli miktarda para olması gerekmektedir. İngiltere vizesi almak için hesapta tutulması gereken minimum para miktarı vize türüne göre değişmektedir. Ayrıca, vize başvurusunu yapan kişinin çeşitli diğer koşulları da karşılaması gerekir. Bu makalede, İngiltere vizesi için banka hesabında ne kadar para olması gerektiği ve diğer kriterler hakkında genel bir bakış sunulacaktır.

İngiltere Vizesi İçin Banka Hesabında Tutulması Gereken Para Miktarı

İngiltere’ye vize almak için, banka hesabında tutulması gereken minimum miktar vize türüne göre değişmektedir. İngiltere vizesi için başvuru yapan kişinin, banka hesabındaki minimum para miktarının vize başvurusu için gösterilen bütün harcamaları karşılamak üzere yeterli olduğu gösterilmesi gerekmektedir. İngiltere'ye turist vizesi almak isteyen kişi için, banka hesabında en az £1.270 tutulması gerekmektedir. Ayrıca, başvuru yapan kişinin vize süresi boyunca her gün £50 harcayabileceğini göstermesi gerekmektedir.

İngiltere Vizesi İçin Diğer Kriterler

İngiltere vizesi başvurusunda başarılı olmak için, başvuru yapan kişinin aşağıdaki diğer kriterleri de karşılaması gerekmektedir:

* Başvuru yapan kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.

* Başvurusu kabul edilen kişi, vize süresi boyunca İngiltere'de yaşayabilecek konaklama yerini göstermesi gerekmektedir.

* Başvuru yapan kişi, vize süresi boyunca İngiltere'de yaşamak için gerekli olan para miktarını göstermesi gerekmektedir.

* Başvuru yapan kişinin, İngiltere'den çıkış yapacağına dair güvence sunması gerekmektedir.

* Başvuru yapan kişinin, vize süresi boyunca İngiltere'de hastalanması durumunda tedavi masraflarını karşılayabilecek yeterli sağlık sigortasına sahip olması gerekmektedir.

Sonuç

İngiltere vizesi için başvuru yapan kişinin, banka hesabında tutulması gereken minimum para miktarı, vize türüne göre değişmektedir. Ayrıca, başvuru yapan kişinin diğer kriterleri de karşılaması gerekmektedir. Bu makalede, İngiltere vizesi için banka hesabında ne kadar para olması gerektiği ve diğer kriterler hakkında bilgi sağlanmıştır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)