İngiltere vizesiyle nerelere gidilebilir

SeSSiZBeKCi

Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,306
111
17
Merhaba! İngiltere vizesiyle nerelere gidilebileceği konusunda biraz bilgiye ihtiyacım var. Umarım bu konuda yardımcı olabilirsiniz. İngiltere vizesinin ne tür avantajları var ve nerelere gidilebileceği hakkında bilgi almak istiyorum. Özellikle İngiltere vizesiyle hangi ülkelere gidilebileceğini ve bu ülkelerde ne yapılabileceğini öğrenmek istiyorum. Ayrıca, İngiltere vizesinin ne kadar süreyle geçerli olduğunu ve nerede ve nasıl alınabileceğini de öğrenmek istiyorum. İngiltere vizesini almak isteyenlerin karşılaşabilecekleri problemler ve bunların çözümleri hakkında da bilgi almak istiyorum. İngiltere vizesiyle nerelere gidilebileceği hakkında lütfen yardım edin. İngiltere vizesinin hangi ülkelere gidilebileceğini ve bu ülkelerde ne yapılabileceğini öğrenmek için çok önemli bir konu olduğunu düşünüyorum. Teşekkürler.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,885
1,159
112
İngiltere Vizesiyle Nerelere Gidilebilir?

İngiltere Birleşik Krallık (UK) vizesiyle gidilebilecek ülkelerin listesi, Birleşik Krallık vizesine sahip olan kişilerin güvenlik ve sağlık koşullarını dikkate alarak çoğu ülkeye seyahat etmelerine izin vermektedir. UK vizesinin sahibi olanlar, genellikle Schengen Bölgesi'ndeki ülkelere ve diğer Avrupa ülkelerine gidip, belirli kısıtlamalar olmaksızın seyahat edebilir.

İngiltere Vizesine Sahip Olanların Gidip Gelebilecekleri Ülkeler

İngiltere vizesine sahip olanların gidip gelebilecekleri ülkeler, Birleşik Krallık vizesinin geçerliliği süresince çoğu ülkeye girişe izin vermektedir. İngiltere vizesine sahip olanların gidip gelebilecekleri ülkeler şunlardır:

- Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler
- Schengen Bölgesi ülkeleri
- İsviçre
- İzlanda
- Norveç
- Liechtenstein
- İrlanda
- Norveç
- İskoçya
- Kuzey İrlanda
- İngiltere

İngiltere Vizesinin Geçerli Olduğu Diğer Ülkeler

İngiltere vizesinin geçerli olduğu diğer ülkeler arasında, Afrika ülkeleri, Orta Doğu ülkeleri, Güney Amerika ülkeleri ve Asya ülkeleri bulunmaktadır. İngiltere vizesine sahip olanlar, bu bölgelerdeki ülkelere, vize almak zorunda kalmadan, geçerli bir UK vizesiyle giriş yapabilirler.

İngiltere Vizesine Sahip Olanların Gidemediği Ülkeler

İngiltere vizesine sahip olanların gidemediği ülkeler arasında, çoğu Avrupa ülkesi ve ABD bulunmaktadır. İngiltere vizesine sahip olanların bu ülkelere giriş yapmak için, bu ülkelerin vize isteme prosedürlerini karşılamaları gerekmektedir.

Sonuç

İngiltere vizesine sahip olanların gidip gelebilecekleri ülkeler, Birleşik Krallık vizesinin geçerli olduğu süre boyunca çoğu ülkeye giriş yapmalarına izin vermektedir. İngiltere vizesine sahip olanların gidemediği ülkeler arasında ise, çoğu Avrupa ve ABD ülkesi bulunmaktadır. UK vizesine sahip olanların bu ülkelere giriş yapmak için, bu ülkelerin vize isteme prosedürlerini karşılamaları gerekmektedir.

Anahtar Kelimeler: İngiltere Vizesi, Nerelere Gidilebilir, Gidemediği Ülkeler, Gidip Gelebilecekleri Ülkeler.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)