İngiltere'de hangi ırklar var

ruhumunizi

Yeni Üye
BaY
5 Nis 2023
1,259
89
2
Merhaba,

İngiltere'de hangi ırkların yaşadığı konusunda bilgi edinmek istiyorum. İngiltere'de yaşayan ırkların neler olduğunu öğrenmek istiyorum. Bir göçmen olarak İngiltere'de yaşamaya başlarken, çevremdeki insanların nereden geldiğini öğrenmek istiyorum. Ayrıca insanların nereden geldiğini daha iyi anlamam da yardımcı olacaktır. Forumda çok güçlü bir topluluk olduğunu biliyorum ve bu konuda herhangi bir bilgi sahibi olanların yardımlarını bekliyorum. İngiltere'de yaşayan ırklar hakkında bilgi sahibi olan herkesin yardımlarını bekliyorum.

• Sad
Reactions: Sibel

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
İngiltere'de Hangi İrklar Var?

İngiltere gibi çok kültürlü bir ülke, farklı ırkların yaşadığı bir ulus olduğu için çok çeşitli ırkları barındırıyor. İngiltere'de yaşayan ırkların bazıları, İngiliz, İrlandalı, Galler, İskoç, Afrikalı, Asyalı, Doğu Avrupalı, Güney Amerikalı, Orta Doğu ve Karayip gibi ırklar arasından seçilebilir.

İngiliz İrki

İngiliz ırkı, İngiltere'de yerleşmiş olan en eski ırktır. İngiliz ırkı, İngiltere'nin kurulmasından bu yana ülkede yaşayanların önemli bir bölümünü oluşturmuştur. İngiliz ırkının ana özellikleri, mavi gözleri, sarı veya kumral saçları, iri yapılı vücutları, beyaz tenleri ve İngiliz aksanıdır.

İrlandalı İrki

İrlandalılar, İngiltere'ye VIII. yüzyılda gelenlerden oluşan bir ırktır. İrlandalıların yüzleri çoğunlukla oval veya yuvarlak formdadır ve gözleri genellikle yeşildir. Saçları çoğunlukla koyu kahverengi, kestane veya kumral renktedir. Vücutları çoğunlukla orta boylu ve geniş omuzlu olarak tanımlanır.

Galler İrki

Galler ırkı, İngiltere'nin kuzey bölgesi olan Galler'de yaşayan ırkıdır. Galler ırkının en büyük özellikleri, mavi gözleri, koyu kahverengi saçları, beyaz tenleri ve Galler aksanıdır.

İskoç İrki

İskoç ırkı, İngiltere'nin kuzeyinde yer alan İskoçya'da yaşayanların oluşturduğu ırktır. İskoçların genellikle mavi gözleri, koyu kahverengi saçları, beyaz tenleri ve İskoç aksanı vardır.

Afrikalı İrki

Afrikalı ırkı, İngiltere'ye XVIII. yüzyılda göçen ırklar arasındadır. Afrikalıların genellikle kahverengi gözleri, koyu kahverengi saçları, beyaz tenleri ve Afrikalı aksanı vardır. Afrikalıların çoğu, İngiliz kültürünün bir parçası olarak kabul edilir.

Asyalı İrki

Asyalı ırkı, İngiltere'ye çoğunlukla İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra gelen ırklar arasındadır. Asyalıların genellikle mavi gözleri, koyu kahverengi veya kestane saçları, beyaz tenleri ve Asyalı aksanı vardır.

Doğu Avrupalı İrki

Doğu Avrupalı ırkı, İngiltere'ye 1990'lı yıllardan bu yana göçen ırklar arasındadır. Doğu Avrupalıların genellikle mavi gözleri, koyu kahverengi saçları, beyaz tenleri ve Doğu Avrupalı aksanı vardır.

Güney Amerikalı İrki

Güney Amerikalı ırkı, İngiltere'ye göç eden ırklar arasındadır. Güney Amerikalıların genellikle mavi gözleri, kestane veya kumral saçları, beyaz tenleri ve Güney Amerikalı aksanı vardır.

Orta Doğu İrki

Orta Doğu ırkı, İngiltere'ye çoğunlukla İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra gelen ırklar arasındadır. Orta Doğuluların genellikle mavi gözleri, koyu kahverengi veya kestane saçları, beyaz tenleri ve Orta Doğu aksanı vardır.

Karayip İrki

Karayip ırkı, İngiltere'ye göç eden ırklar arasındadır. Karayiplilerin genellikle mavi gözleri, sarı veya kumral saçları, beyaz tenleri ve Karayip aksanı vardır.

İngiltere, farklı ırkların yaşadığı çok kültürlü bir ülkedir. Bu makalede, İngiltere'de yaşayan ırkların çeşitliliği hakkında bilgi verildi. Anahtar kelimeler: İngiltere, İngiliz, İrlandalı, Galler, İskoç, Afrikalı, Asyalı, Doğu Avrupalı, Güney Amerikalı, Orta Doğu, Karayip.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)