İngiltere'de kaç Kürt var

ProtonGiant

Tanınmış Üye
BaY
14 Ara 2020
1,411
115
62
Merhaba herkese,

İngiltere'de kaç Kürt olduğunu merak ediyorum. Bir gerçek rakam bana yardım edebilir misiniz? İngiltere'de Kürtlerin nasıl yaşadıklarını, kültürlerinin nasıl etkilediğini ve Kürtlerin İngiltere'deki haklarını öğrenmek istiyorum. Umarım bu konuda fikirlerinizi paylaşırsınız.

Kürt kimliği, kültürü ve dili hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum. İngiltere'deki Kürtlerin sayısını öğrenmek istiyorum. İngiltere'de Kürtlerin yaşamlarını daha iyi anlamak istiyorum. İngiltere'deki Kürtlerin kökenleri ve İngiltere'ye geldikleri zaman hakkında öğrenmek istiyorum.

Herhangi bir sayısal veriye sahip değilim, bu yüzden Kürtlerin İngiltere'deki nüfusu hakkında bir rakam arıyorum. Kürt kültürünün İngiltere'de nasıl etkilediğini merak ediyorum. İngiltere'deki Kürtlerin haklarını ve kendi kültürlerini korumalarını sağlayan etkenler nelerdir?

Herhangi bir Kürt kimliğine sahip olanlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum. Kürtlerin İngiltere'de ne gibi kültürel faaliyetlerde bulunduklarını öğrenmek istiyorum.

Konuyla ilgili herhangi bir bilgiye sahip olan herkesin yardımını bekliyorum. Umarım bana yardımcı olursunuz.

Şimdiden çok teşekkürler.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,850
1,256
112
İngiltere'de Kaç Kürt Var?

Kürtler, Orta Doğu bölgesinin köklü bir halkı olarak bilinir. Etnik kökeni, tarihi geleneği ve dili gibi özellikleri nedeniyle, Orta Doğu'nun diğer bölgelerinde köklü bir topluluk olarak görülmektedir. Günümüzde, Kürtlerin yayılmış olduğu ülkeler arasında İngiltere de bulunmaktadır. İngiltere'de yaşayan Kürtlerin sayısı hakkında çok az bilgi mevcuttur ve kesin bir sayı belirtilmemiştir. Ancak, İngiltere'de yaşayan Kürtlerin genel sayısının yaklaşık olarak 400.000 civarında olduğu tahmin edilmektedir.

Kürt Nüfusunun İngiltere'deki Dağılımı

İngiltere'de yaşayan Kürtlerin nüfusu, ülkedeki diğer etnik gruplara göre oldukça düşüktür. İngiltere'deki Kürt nüfusu, başta Londra olmak üzere, İngiltere'nin diğer büyük şehirlerinde özellikle yoğun olarak bulunmaktadır. Bununla birlikte, İngiltere'nin diğer bölgelerinde de Kürtler arasında küçük ölçekli topluluklar bulunmaktadır.

Kürtlerin İngiltere'deki Yaşamı

Kürtler, İngiltere'de çoğunlukla iyi bir yaşam sürdürmektedir. Kürtler, çoğunlukla İngiltere'nin yüksek maaşlı işlerinden yaralanmakta ve İngiltere'deki hizmet sektöründe çalışmaktadır. Kürtlerin çoğu, İngiltere'nin kültürel çeşitliliği ve çok kültürlülüğünün faydasını çekmekte ve ülke içinde güvenlik ve refah seviyesi çok yüksek olduğundan dolayı yaşamlarının keyfini sürmektedir.

Kürt Kültürünün İngiltere'deki Etkisi

Kürtler, İngiltere'de çok farklı kültürel etkiler bırakmıştır. Kürtler, İngiltere'de bulunan çok sayıdaki kültürel etkinliklerden faydalanmakta ve kültürleriyle İngiliz halkının yaşamına yön vermektedirler. Kürt mutfağı, müzikleri ve kültürü, İngiltere'de oldukça popülerdir ve Kürtler, İngiltere'de kendilerine göre yeni etkinlikler düzenlemekte ve İngiltere'de kendilerine özgü kültürel alanlar oluşturmaktadırlar.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)