Ingiltere'de kaç saat çalışılır

TheMeridian

Yeni Üye
BaY
6 Nis 2023
1,275
121
2
Merhaba arkadaşlar,

Ingiltere'de kaç saat çalışılır? sorusunu sormak istiyorum. İngiltere'deki çalışma saatleri hakkında bilgi sahibi olan biri olarak, bu konu hakkında konuşmak istiyorum. İngiltere'de çalışma saatleri, işverenin çalışanının meslek konusuna göre değişmektedir. İngiltere'de çalışmaya başlanılan saatler, genellikle sabah 9'dan akşam 5'e kadar olan bir süreçtir. Ancak, çalışanın işverenine göre değişebilir ve çalışanın çalışma saatlerini haftalık çalışma süresi içerisinde belirleyebilir.

İngiltere'deki çalışma saatlerine ilişkin daha detaylı bilgileri öğrenmek istiyorum. Bu konuda yardım edebilecek kimse var mı? Bana çalışma saatlerine ilişkin daha fazla bilgi verebilecek veya deneyimlerini paylaşabilecek kimse var mı? İngiltere'de çalışma saatlerine ilişkin daha fazla bilgi almak istiyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,975
1,315
112
Ingiltere'de Kaç Saat Çalışılır?

İngiltere'de her hafta çalışılan saatlerin sayısı, çalışılan iş tipine ve haklarına bağlı olarak değişir. İşçilerin haftalık çalışma saatlerinin sınırlandırılmasını düzenleyen İş Saatleri Kanunu 1998'de yürürlüğe girdi. İşçilerin, 48 saatten fazla haftalık çalışmalarının önüne geçmek için kurulmuştur. Bu, İngiltere'de çalışanların çalışma saatlerini güvence altına alır ve çalışanların haklarını korur.

Yasal Çalışma Saatleri

Kanunun amacı, çalışanların tehlikeye atılmadan, sağlıklarının korunmasını sağlamak ve onların çalışma saatlerini düzenlemek için çalışanların haftalık çalışma saatlerini 48 saatten fazla çalışmalarını önlemektir. Çalışanlar, her ay için en fazla 17 saat çalışabilecekleri ve en fazla 8 saat arasında çalışabilecekleri bir günde çalışabileceklerdir. İşçiler, her yıl en az 28 gün olan ücretli tatil hakkına sahiptir.

İşverenlerin Yükümlülükleri

İşverenler, çalışanlarının haftalık çalışma saatlerinin üst sınırını aşmamalarını sağlamak için bazı yükümlülükleri olmalıdır. İşverenler, çalışanlarının haftalık çalışma saatlerinin üst sınırını aşmamaları için gerekli önlemleri almalıdır. Ayrıca, çalışanların çalışma saatlerinin üst sınırını aşmamalarını sağlamak için her ay düzenli olarak çalışma saatlerini takip etmeleri gerekir.

Çalışanların Hakları

İşçiler, çalışma saatlerinin üst sınırını aşmamalarını istemelerine rağmen çalışma saatlerinin üst sınırını aştırılmaları durumunda hakları vardır. İşçiler, çalışma saatlerinin üst sınırını aşmaya zorlanılmaları durumunda kendilerine ücret ödemek zorunda olan işverenlere karşı dava açma hakkına sahiptir. Ayrıca, çalışanların çalışma saatlerinin üst sınırını aşmaya zorlanmaları durumunda, işverenleri hakkında şikayetlerde bulunma hakları vardır.

İngiltere'de her hafta çalışılan saatlerin sayısı, çalışılan iş tipine ve haklarına bağlı olarak değişmektedir. İşçilerin haftalık çalışma saatlerinin sınırlandırılmasını düzenleyen İş Saatleri Kanunu 1998'de yürürlüğe girdi. Kanunun amacı, çalışanların tehlikeye atılmadan, sağlıklarının korunmasını sağlamak ve çalışanların çalışma saatlerini düzenlemek için çalışanların haftalık çalışma saatlerini 48 saatten fazla çalışmalarını önlemektir. İşverenler, çalışanlarının haftalık çalışma saatlerinin üst sınırını aşmamaları için gerekli önlemleri almalıdır. Çalışanlar, çalışma saatlerinin üst sınırını aşmamaları için her ay düzenli olarak çalışma saatlerini takip etmeleri ve çalışma saatlerinin üst sınırını aşılması durumunda haklarını kullanma haklarına sahiptir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)