İngiltere'de ne kadar kalabilirim

CounteSS

Tanınmış Üye
BaYaN
27 Şub 2022
1,366
115
62
Merhaba,

İngiltere'de ne kadar kalabilirim? sorusunu sormak için buradayım. İngiltere'de ne kadar kalabilirim? Bu sorunun cevabını bilmiyorum ve yardıma ihtiyacım var. İngiltere vizesi hakkında bilgim çok az, bu yüzden tam olarak ne yapmam gerektiğini bilemiyorum. Hangi tip vizesi almam gerektiğini ve ne kadar süre ile kalabileceğimi öğrenmek istiyorum. Ayrıca, vize başvurusu için ne gibi belgelerin gerekli olduğunu da öğrenmek istiyorum. İngiltere'de kalabilmek için hangi adımların atılması gerektiğini öğrenmek istiyorum.

Vizeler hakkında bilginiz veya tecrübeniz varsa, lütfen bana yardım etmekten çekinmeyin. Özellikle de, İngiltere'de ne kadar süre ile kalabileceğimi öğrenmek istiyorum. Bu konuda herhangi bir bilginiz veya öneriniz varsa, lütfen paylaşın. İngiltere vizesi hakkında öğrenmek istediğim her şeyi öğrenmek için buradayım. İngiltere vizesi hakkında her türlü yardımı ve tavsiyeyi çok değerli olacağına inanıyorum.

Şimdiden teşekkürler.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
20,606
1,256
112
**İngiltere'de Ne Kadar Kalabilirim?**

İngiltere, turistik ziyaretlerden iş amaçlı seyahatlere kadar çeşitli vize seçenekleri sunan bir ülkedir. İngiltere'de ne kadar süre kalabileceğiniz, ziyaret nedeninize ve kullanmayı planladığınız vize türüne bağlıdır. İşte detaylar:

**İngiltere'de Turistik Ziyaretler**

Turistik amaçlarla İngiltere'ye seyahat eden birçok kişi, Standart Ziyaretçi Vizesi (Standard Visitor Visa) alır. Bu vize türü genellikle 6 aydan az süreli ziyaretler için geçerlidir, ancak bazı durumlarda 11 ayı geçebilir.

**İş Amaçlı Seyahatler**

İş toplantıları, konferanslar veya seminerlere katılmak için İngiltere'ye seyahat edenler için Geçici İş Ziyaretçisi Vizesi (Temporary Work Visa) gerekebilir. Bu vize türü, ziyaretin amacına bağlı olarak genellikle birkaç gün ila birkaç hafta arasında değişen kısa süreli kalışlar için verilir.

**Öğrenim Amaçlı Seyahatler**

İngiltere'de eğitim almak isteyenler için öğrenci vizesi almak gereklidir. Öğrenci vizesinin süresi, alınacak eğitim programının uzunluğuna bağlı olarak değişir. Örneğin, bir dil kursu için alınan öğrenci vizesi genellikle birkaç hafta ile birkaç ay arasında değişirken, lisans veya yüksek lisans programları için alınan vize genellikle programın bitiş tarihine kadar geçerlidir.

**Kalıcı İkamet ve Vatandaşlık**

İngiltere'de kalıcı ikamet izni veya vatandaşlık almak isteyenler için farklı vize ve başvuru süreçleri bulunmaktadır. Kalıcı ikamet izni veya vatandaşlık için başvuran kişinin, İngiltere'de belirli bir süre yaşamış olması, dil yeterlilik testlerini geçmiş olması ve diğer belirli kriterleri karşılaması gerekmektedir.

**Vize Başvuru Süreci ve Süreçlerin Değişkenliği**

İngiltere'de ne kadar süre kalabileceğinizin belirlenmesi, vize başvuru süreci, belgelerin tamamlanması ve İngiliz hükümetinin vize politikalarındaki değişikliklere bağlı olarak değişebilir. Başvuru süreci genellikle başvurulan vize türüne, başvuru sahibinin durumuna ve diğer faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

**Sonuç**

İngiltere'de ne kadar süre kalabileceğiniz, ziyaret nedeninize, vize türünüze ve diğer belirleyici faktörlere bağlıdır. İlgili vizeyi almak ve vize şartlarına uygun şekilde seyahat etmek, sorunsuz bir İngiltere deneyimi için önemlidir.

**SSS (Sıkça Sorulan Sorular)**

**1. Turistik ziyaretler için İngiltere'de en fazla ne kadar süre kalabilirim?**

Standart Ziyaretçi Vizesi genellikle 6 aydan az süreli ziyaretler için geçerlidir, ancak bazı durumlarda 11 ayı geçebilir.

**2. İngiltere'de kalıcı ikamet izni almak için ne yapmalıyım?**

Kalıcı ikamet izni veya vatandaşlık için başvuran kişinin, belirli kriterleri karşılaması gerekmektedir. Bu kriterler, İngiltere hükümeti tarafından belirlenmiştir ve başvuru süreci karmaşıktır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)