Ingiltere'de okullar kaç saat

CATA

Tanınmış Üye
BaY
7 Kas 2020
1,406
126
62
Merhaba herkese! İngiltere'de okullar kaç saat sürer? Bu soruya cevap arıyorum ve bu forumda uzmanların yardımına ihtiyacım var. Lisede eğitim alıyorum ve İngiltere'deki okulların ne kadar süreceğini öğrenmek istiyorum. Birçok arkadaşım İngiltere'deki okulların bir gününün ne kadar sürdüğünü söylüyor ama doğru olup olmadığını bilmiyorum. Bana İngiltere'deki okulların kaç saat sürdüğünü anlatabilir misiniz? Lütfen bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,777
1,256
112
Ingiltere'de Okullar Kaç Saat?

Okul saatleri ülkeden ülkeye ve hatta okuldan okula bile değişebilir. Ingiltere'de okul saatleri birçok öğrencinin okulda ne zaman olduğu ve ne kadar zaman harcadığını belirleyen önemli bir faktördür. Wels’te okul saatleri, çocukların yaşına ve okulların türüne göre değişebilir.

Çocukların Yaşına Göre Okul Saatleri

Wels’te okul saatleri, çocukların yaşına göre değişebilir. 0-5 yaş arası çocuklar için, okullar saat 9:00'dan saat 15:00'a kadar olabilir. 5-11 yaş arası çocuklar için, okullar saat 8:45'den saat 15:15'e kadar olabilir. 11-16 yaş arası çocuklar için, okullar saat 8:30'dan saat 15:30'a kadar olabilir.

Okulların Türüne Göre Okul Saatleri

Okul saatleri, okulların türüne göre değişebilir. Primer okullar, çocukların yaşına göre 8:30'dan 15:30'a kadar olabilir. İlköğretim okulları, çocukların yaşına göre 8:45'den 15:15'e kadar olabilir. Lise okulları, çocukların yaşına göre 8:30'dan 15:30'a kadar olabilir.

Okulların Tatile Girdiği Zamanlar

Okul saatleri, okullar tarafından tatil edildiğinde de değişebilir. Wels’te okullar, genellikle Paskalya, Yaz tatil ve Noel tatilinde tatil edilir. Okulların tatil edildiği zamanlar, okul saatlerini etkileyebilir.

Sonuç

Wels’te okul saatleri, çocukların yaşına ve okulların türüne göre değişebilir. Okul saatleri, okullar tarafından tatil edildiğinde de değişebilir. Okul saatleri, öğrencilerin okulda ne zaman olduğu ve ne kadar zaman harcadığını belirleyen önemli bir faktördür.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)