İngiltere'de okullar kaç yıl

SokakFeneri

Yeni Üye
BaY
5 Nis 2023
1,299
115
2
Merhaba,

İngiltere'de okullar kaç yıl sürüyor? Ben bu konuda çok kararsızım ve internette herhangi bir açıklama bulamıyorum. Son zamanlarda İngiltere'ye taşınıyorum ve çocuklarımın okullarının ne kadar süreceği hakkında bilgi edinmek istiyorum.

İngiltere'deki okul yıllarının ne kadar sürdüğü konusunda yardım istiyorum. Lütfen, İngiltere'deki okullarda kaç yıl okuma zorunluluğu olduğunu ve çocuklarımın ne kadar süre okumaları gerektiğini öğrenmek için herhangi bir öneri veya tavsiyede bulunun. Ayrıca, İngiltere'deki tüm okulların ortak bir yapısının olup olmadığını da öğrenmek istiyorum.

Herhangi bir yardım veya öneri için çok minnettar olacağım.

Teşekkürler.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
21,764
1,314
112
İngiltere'de Okullar Kaç Yıl?

Okul sistemi her ülkede farklılık gösterebilir. İngiltere'de okul eğitimi kaç yıl sürer? İngiltere'deki okulların ne zaman açıldığı, ne zaman kapandığı ve öğrencilerin ne zaman mezun olacağı gibi konular hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalışalım.

İngiltere'de Okul Eğitimi Kaç Yıl Sürer?

İngiltere'de okul eğitimi, öğrencilerin 5 yaşından başlayarak 16 yaşına kadar devam eder. 5-6 yaş arasında okula başlayan çocuklar ana okuluna gider. Ana okulunda 4 yıl eğitim alırlar, daha sonra orta okula geçerler. Orta okul 8. sınıfı bitirince, öğrenciler imtihana tabi tutularak liseye gidebilirler. Lisede 4 yıl eğitim alırlar ve bu eğitimin sonunda 16 yılında mezun olurlar.

İngiltere'deki Okulların Ne Zaman Açıldığı?

İngiltere'de okulların açılışı, 17. yüzyılın sonlarına dayanır. Ancak bu tarihte, okulların çoğu kamu tarafından desteklenmeyen özel okullardı. 19. yüzyılda Eğitim Yasası, kamu tarafından finanse edilen okulların açılmasını sağladı. 20. yüzyılda, öğrencilerin eğitiminin niteliğini arttırmak için çeşitli reformlar yapıldı.

İngiltere'deki Okulların Ne Zaman Kapandığı?

İngiltere'deki okullar, öğrencilerin 16 yaşına kadar eğitimlerinin tamamlanmasından sonra kapanır. Okul sisteminde, öğrencilerin nitelikli bir eğitim alması, kendilerini geliştirmesi ve ülkenin ekonomik büyümesine katkıda bulunmaları amaçlanır.

Öğrencilerin Ne Zaman Mezun Olacağı?

Öğrenciler, 16 yaşına geldiklerinde mezun olurlar. 16 yaşındaki öğrenciler, mezuniyetlerinden sonra lise diploması alırlar ve bu diplomayı üniversite, meslek eğitimi veya iş aramaya başlamak için kullanabilirler.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)