İngiltere'de oturum almak için kaç yıl evli kalmak gerekiyor

Bazooka

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,450
144
62
Merhaba herkese,

İngiltere'de oturum almak için evli kalmanın ne kadar sürede gerekiyor? İngiltere'de oturum almak için evli kalmanın ne kadar sürede gerekiyor? Bu soruyu çözmek için tüm bilgilerimi topladım ancak henüz net bir cevap alamadım.

Bazı kaynaklarda, İngiltere'de oturum almak için en az 5 yıl evli kalmanız gerektiğini okudum, ancak diğer kaynaklarda bu sürenin 3 yıl olduğunu gördüm. İngiltere’de oturum almak için evli kalmanın ne kadar sürede gerekiyor? Konusunda kesin bir cevap almak istiyorum.

Herhangi biriniz 4 yıldan fazla evli kalmış ve oturum almış birisinizse, lütfen deneyimlerinizi paylaşın. Ayrıca, İngiltere'de oturum almak için evli kalmanın ne kadar sürede gerekiyor? Konusunda kesin bir cevap almak istiyorum.

Herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,222
1,256
112
İngiltere'de Oturum İçin Gereken Süre

İngiltere'de oturum almak için evli kalamak kaç yıl gerekiyor? İngiltere'de oturum almak için evli kalmak gereken süre, İngiltere Vatandaşlığı ve Güvenli Bir Gelecek İçin Yerleşim ile ilgili çok önemli bir konudur. Oturum almak için evli kalmak gereken süre, çiftin evliliğinin hangi tür ve tip olduğuna bağlı olarak değişebilmektedir.

Evlilik Türleri ve Oturum İçin Gereken Süre

Bir evlilik evli kalarak oturum almak için gerekli olan sürenin belirlenmesinde önemlidir. İngiltere'de oturum almak için evli kalarak, çiftin evlendikleri türüne bağlı olarak farklı süreler gerekmektedir. İngiltere'de evli kalarak oturum almak için iki farklı tür evliliğin kabul edilmektedir. Bunlar, İngiliz devlet tarafından tanınan evlilikler ve dini evliliklerdir.

İngiliz Devlet Tarafından Tanınan Evlilikler

İngiliz devlet tarafından tanınan evlilikler, evli kalarak oturum almak için gereken sürenin en kısa olanıdır. İngiltere'de oturum almak için evli kalarak, İngiliz devlet tarafından tanınan evlilikler için sadece 2 yıl gerekmektedir.

Dini Evlilikler

İngiltere'de oturum almak için evli kalarak, dini evlilikler için gereken süre 5 yıldır. Dini evlilikler, İngiltere'de kabul edilen bütün dini evliliklerdir. Gov.uk web sitesinde yer alan kriterler ve şartlar doğrultusunda, dini evlilikler dini otoriteler tarafından kabul edilmektedir.

Özet

İngiltere'de oturum almak için evli kalarak gereken süre, çiftin evlendikleri türüne bağlı olarak değişmektedir. İngiliz devlet tarafından tanınan evlilikler için 2 yıl, dini evlilikler için ise 5 yıl gerekmektedir. Oturum almak için evli kalarak gereken sürenin belirlenmesinde, çiftin evlendikleri evlilik türü önemlidir.

Anahtar Kelimeler: İngiltere'de oturum almak, evli kalmak, İngiliz devlet tarafından tanınan evlilikler, dini evlilikler.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)