Ingiltere'nin asgari ücreti ne kadar

AltoClef

Yeni Üye
BaYaN
7 Nis 2023
1,314
84
2
Merhaba, yeni bir çalışan olarak Ingiltere'de asgari ücret hakkında bilgi almak istiyorum. İngiltere'de asgari ücret ne kadar? İngiltere'deki asgari ücretin ödeme periyodu ve diğer özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi almak istiyorum. İngiltere'de çalışanların hakları ve çalışma prensipleri hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğumu bilmiyorum. Lütfen, Ingiltere'de asgari ücret hakkında daha fazla bilgi veren herhangi bir kaynak veya güncel bilgiler paylaşır mısınız? İngiltere'de çalışanların haklarının nasıl korunduğu hakkında bilgi almak istiyorum. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,885
1,159
112
Ingiltere'de Asgari Ücret Hakkında Bilgi

Ingiltere'de asgari ücret, çalışanlara ücret olarak ödenmesi zorunlu minimum ücret kavramını kapsamaktadır. Asgari ücret, her yaştaki çalışanlar için geçerli olup, çalışanların herhangi bir yaştan daha az olanların ücretleri daha yüksek olabilir.

Asgari Ücret Miktarı

2020 yılında, 25 yaş ve üzeri çalışanlar için asgari ücret miktarı 8.72 £’dir. 25 yaşından daha küçük çalışanlar için asgari ücret, 8.20 £ olup, 18 yaşından daha küçük çalışanlar için asgari ücret 4.55 £’dır.

Asgari Ücretin Yükseltilmesi

Asgari ücret, her yıl belirli aralıklarla yükseltilmektedir. 2020 yılında, asgari ücretin önceki yıllara göre toplam %6.2 oranında yükseltilmesi planlanmaktadır.

Asgari Ücretin Uygulanması

Asgari ücret, herhangi bir çalışanın yaptığı işe bağlı olarak çalışanın yaşına ve deneyimine göre değişiklik göstermektedir. Asgari ücretin uygulanması, çalışanların deneyimlerine ve yaşlarına göre değişmektedir.

Asgari Ücrete Ek İzinler

Asgari ücret, çalışanların ek özlük haklarının da bir parçasıdır. Asgari ücret alan çalışanlar, özellikle çalışma günlerinde izin hakkından da yararlanmaktadır. Ayrıca, çalışanların aşırı çalışma ücretleri için de ek ödemeler alacaklardır.

Asgari Ücretle İlgili Diğer Bilgiler

Asgari ücret, çalışanların ücretlerinde herhangi bir değişiklik yapmadan önce çalışanın ücretini düşürmek için kullanılmamalıdır. Ayrıca, çalışanlar çalıştıkları süre boyunca asgari ücreti almaya hak kazanırlar. Asgari ücretin ödenmemesi durumunda, çalışanlar haklarını aramak için yasal adımlar atabilirler.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)