İngiltere'nin dini inancı nedir

oremeyenbayan

Üye
BaYaN
1 May 2023
3,211
357
17
Merhaba,

İngiltere'de dini inancın ne olduğu konusunda bilgi sahibi olmak istiyorum. İngiltere'de çoğunlukla hangi dinin inanıldığını öğrenmek istiyorum. İngiltere'deki dinler arasında farklılıklar ve benzerlikler nelerdir? İngilizlerin çoğunlukla hangi dinin inancını benimsedikleri hakkında bilgi toplayabileceğim başka kaynaklar nelerdir? İngiltere'de dini toplumların ne kadar önemli olduğunu ve ne kadar etkili olduğunu öğrenmek istiyorum. İngiltere'de dini toplumlar arasındaki ilişkiler ve bu ilişkilerin toplum üzerindeki etkileri hakkında bilgi edinmek istiyorum.

Bu konu hakkında bilgi sahibi olan veya bu konu hakkında bilgisi olan herhangi bir forum kullanıcısından yardım istiyorum. Lütfen bu konuda beni bilgilendirmenizi ve bana yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Teşekkürler.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
İngiltere'nin Dini İnançları

İngiltere, dünyanın çeşitli ülkelerinde yoğun olarak yaşayan bir toplumdur ve bu toplumun dini inançlarının çok çeşitli olmasına rağmen, çoğunlukla karşılaşılan dini inanç İngiltere'nin çoğunlukla çoğu kesiminde kabul gören İngiltere Anglikan Kilisesi'dir. İngiltere'de yaşayan insanların diğer dini inançları Hıristiyanlık, İslam, Yahudilik, Şintoizm, Hinduizm ve Budizm'dir.

İngiltere Anglikan Kilisesi

İngiltere Anglikan Kilisesi, İngiltere'de kamu tarafından kabul edilen ve İngiltere Kraliyet Ailesi tarafından temsil edilen resmi kilisedir. İngiltere Anglikan Kilisesi, İngiltere'de çoğunlukla kabul gören İngiliz Hıristiyanlığıdır ve İngiltere'de dini konularda resmi otoriteyi temsil eder. Kilise, Protestan mezhebine ve 16. yüzyılda başlayan Reformasyonun sonucu olarak ortaya çıkan Anglican mezhebine dayanır.

Diğer Dini İnançlar

İngiltere'nin diğer dini inançları arasında Hıristiyanlık, İslam, Yahudilik, Şintoizm, Hinduizm ve Budizm'dir. İngiltere'de son yıllarda, diğer dini inançlara olan ilgi ve sayıları artmıştır. İngiltere'de yaşayan milyonlarca insanın diğer dini inançlara olan ilgisi, kültürel çeşitliliğe ve toplumun çeşitliliğine katkıda bulunmaktadır.

Sonuç

İngiltere'de yaşayan insanların dini inançları çok çeşitlidir. İngiltere Anglikan Kilisesi, İngiltere'de çoğunlukla kabul gören İngiliz Hıristiyanlığıdır ve İngiltere'de dini konularda resmi otoriteyi temsil eder. Diğer dini inançlar arasında Hıristiyanlık, İslam, Yahudilik, Şintoizm, Hinduizm ve Budizm'in yanı sıra, son yıllarda diğer dini inançlara olan ilgi ve sayıları da artmıştır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)