Ingiltere'ye kaç karton sigara getirebilirim

ProtonGiant

Tanınmış Üye
BaY
14 Ara 2020
1,411
115
62
Merhaba,

Ingiltere'ye kaç karton sigara getirebileceğimi öğrenmek için buradayım. Çok uzun zamandır sigara içmiyorum ama bir arkadaşımla aramızda bir anlaşma yaptık ve o karton sigaraları ona göndermek istiyorum. Ingiltere'ye kaç karton sigara getirebileceğimi ve bu sigaraların içinde ne tür ürünlerin olabilmesi gerektiğini öğrenmek istiyorum. Lütfen, bu konuda bilgili olanların yardımlarını bekliyorum. Ayrıca, lütfen unutmayın, bu konuda herhangi bir soru ya da öneride bulunabilecek herkesin cevaplarını okumaya hazırım. Çok teşekkürler.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Ingiltere'ye Sigara Getirme Sınırlamaları Hakkında

Ingiltere, sigara alışverişi herhangi bir ülkeden yapıldığında, özellikle de sigara alımının bu ülkeden gerçekleştirildiği durumlarda, ülke içi vergi ve gümrük sınırlamalarının uygulandığı bir ülkedir. AB üyesi olan İngiltere'ye seyahat ederken, herhangi bir ülkeden sigara almak için, gümrük sınırlarının ve vergi yükümlülüklerinin karşılanması gerekir. Bu nedenle, İngiltere'ye sigara getirmek için, öncelikle İngiltere Gümrük ve Vergi Dairesi'nden izin almanız gerekir.

İngiltere Gümrük Sınırlamaları

İngiltere'de sigara getirmek için, İngiltere Gümrük ve Vergi Dairesi'nden özel bir izin almanız gerekir. İngiltere Gümrük ve Vergi Dairesi'ne başvurduğunuzda, sigaralarınızın gümrükten geçmesine izin verilmesi için, sigaralarınızın özel bir vergi olan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ödenmesi gerekir. İngiltere'ye sigara getirmek için, İngiltere Gümrük ve Vergi Dairesi'nden izin almanız gerekir.

İngiltere'ye Sigara Getirmek İçin Gereken Vergiler

İngiltere Gümrük ve Vergi Dairesi'nden alınan izin ve vergi ödemesi yapıldıktan sonra, İngiltere'ye sigara getirmek için, her kutu başına ödenmesi gereken ÖTV oranıyla ödenen bir vergi vardır. İngiltere'de sigara satışından elde edilen ÖTV oranı, sigaraların türüne ve her kutu başına sigara sayısına göre değişmektedir. İngiltere'de her kutu başına sigara sayısına göre belirlenen ÖTV oranları, 20 sigara için 37,5 pence, 40 sigara için 75 pence, 50 sigara için 93,75 pence ve 60 sigara için 112,5 pence'dir.

İngiltere'ye Kaç Karton Sigara Getirebilirim?

İngiltere Gümrük ve Vergi Dairesi'nden alacağınız izin ve ÖTV ödemesi yapıldıktan sonra, İngiltere'ye sigara getirebileceğiniz maksimum karton sayısı, ÖTV oranına göre belirlenen kutu başına sigara sayısına göre belirlenmektedir. Bu nedenle, İngiltere'ye kaç karton sigara getirebileceğiniz, ÖTV oranına göre belirlenen kutu başına sigara sayısına göre belirlenmektedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)