Ingiltere'ye kalıcı nasıl gidilir

DenizSiyahi

Üye
BaY
1 May 2023
1,324
109
15
Merhaba,

Ingiltere'ye kalıcı gidilmesi için ne yapılması gerektiğini öğrenmek istiyorum. Özellikle vize başvurusu ve vize alma prosedürü hakkında bilgi almak istiyorum. İngiltere'ye kalıcı olarak gidemeyeceksem, eğer başka seçeneklerim olup olmadığını da öğrenmek istiyorum. İngiltere'ye kalıcı olarak gitmek için gerekenleri, vize başvurusu ve vize alma prosedürünü, ya da başka seçenekleri hakkında bilgi almak istiyorum. Anlayışınız için çok teşekkür ederim.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,488
1,159
112
Ingiltere'ye Kalıcı Olarak Gitme: Genel Bakış

İngiltere, Avrupa kıtasındaki en güzel ve popüler ülkelerden biri olarak uluslararası turistlerin ve kalıcı yerleşimcilerin cazibesine sahip. İngiltere, ülkenin kültürel mirası ve eşsiz tarihi mekanları gibi birçok şeye ev sahipliği yapmaktadır. İngiltere'ye gitmek, dünyanın her yerinden sayısız insanı çekmektedir. İngiltere'ye kalıcı olarak gitmek isteyenlerin, vizeler, vatandaşlıklar ve izinler hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir.

Vize Alma ve İngiltere'ye Giriş

İngiltere'ye kalıcı olarak gitmek isteyenlerin, ülkeden geçiş yapmak için bir geçiş vizesi almaları gerekir. Bu, İngiltere'ye giriş yapmaya izin vermek için gerekli olan bir belgedir. İngiltere geçiş vizesi için, çeşitli nedenlerden dolayı başvuru almaktadır. Bu nedenler arasında, çalışma izni, ticari faaliyetler, öğrenci olmak ve eğitim almak için sınır dışına çıkmak gibi nedenler vardır. İngiltere'ye geçiş vizesi almak için başvuruda bulunan kişinin, ülkeye giriş yaparken istenen belgeleri sunması gerekmektedir.

Vatandaşlık ve İzinler

İngiltere'ye kalıcı olarak gitmek isteyen kişilerin, vatandaşlık başvurusunda bulunmaları gerekir. Bu, ülkeye kalıcı olarak yerleşme hakkını sağlayacak olan bir belgedir. İngiltere vatandaşlığı istemek için, ülkeye ikamet etme ve vatandaşlık için gereken diğer talep edilen koşulları sağlamak gerekir. İngiltere'ye kalıcı olarak gitmek isteyen kişiler ayrıca izinlerin de yanı sıra, çalışma izinleri, ikamet izinleri veya vizesi olanlar için gerekli olan diğer izinler de almalıdırlar.

Sonuç

İngiltere'ye kalıcı olarak gitmek isteyen kişilerin, ülkeye giriş yapmak için geçiş vizesi almaları, vatandaşlık başvurusu yapmaları ve izinleri almaları gerekir. Bu, ülkeye kalıcı olarak yerleşme hakkını elde etmek için gerekli olan adımlardan bazılarıdır. Bu, ülkeye giriş yapmak ve İngiltere'de kalıcı olarak yaşamak için gerekli olan yasal prosedürlerdir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)