Ingiltereye ne kadar para getirebilirim

ProtonGiant

Tanınmış Üye
BaY
14 Ara 2020
1,411
115
62
Merhaba herkese,

Ingiltereye ne kadar para getirebilirim? sorusuna cevap arıyorum. Ben Türkiye'den İngiltere'ye seyahat edeceğim ve İngiltere'de geçireceğim zaman için gereken paranın ne kadar olması gerektiğini merak ediyorum. İngiltere'ye girerken ve çıkarken ülkeye ne kadar para götürebileceğim konusunda karar vermem gerekiyor ve bu konuda ne kadar kısıtlama olduğunu bilmiyorum. İngiltere'deki geçimim için ne kadar para götürmem gerektiğine karar vermem gerekiyor.

İngiltere'ye ne kadar para getirebileceğim konusunda henüz bir fikrim yok. İngiltere'ye giriş ve çıkış için para taşıma sınırları ve geçim için ne kadar para taşımam gerektiği hakkında bilgi almak istiyorum. İngiltere'de geçim için ne kadar para harcamam gerektiğini ve ülkeye ne kadar para götürebileceğimi öğrenmek için tavsiyelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

• Like
Reactions: Asli and KumYolcusu

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,777
1,256
112
Ingiltereye Ne Kadar Para Getirebilirim?

Bir ülkeye para göndermek veya çekmek çoğu zaman karmaşık bir işlem olabilir. Ancak, özellikle herkesin zaten bildiği gibi, İngiltere için bu işlem oldukça kolaydır. Ancak, İngiltereye ne kadar para gönderebileceğinizi veya çekebileceğinizi öğrenmek istiyorsanız, öncelikle bu işlemler için uygulanan kuralları ve sınırlamaları bilmeniz gerekir.

İngiltere Para Sınırlamaları

İngiltere Bankası tarafından belirlenen para sınırlamaları vardır. İngiltere'ye para göndermek veya çekmek için, bu sınırlamalara uymak zorundasınız. İngiltere Bankası, gönderilen veya çekilen para miktarının 10.000 Sterlin veya daha fazla olmamasını gerektiriyor. Ayrıca, İngiltere Bankası, herhangi bir yabancı para gönderiminde veya çekiminde, herhangi bir para biriminde, para gönderim veya çekiminin 10.000 Sterlinin üzerinde olmamasını gerektiriyor.

Kurallar ve Yönetmelikler

İngiltere'ye para çekmek veya göndermek için, İngiltere Bankası tarafından belirlenen tüm kurallara ve yönetmeliklere uymak zorundasınız. Örneğin, İngiltere Bankası, para gönderiminde veya çekiminde, herhangi bir para biriminde, para gönderim veya çekiminin 10.000 Sterlinin üzerinde olmamasını gerektirir. Ayrıca, İngiltere Bankası, para gönderme veya çekme işlemlerinde belirli anti-para-kara-girişim önlemlerini almak zorunda olduğunu söylüyor. Bu önlemler, kimliğinizin doğrulanması gibi evraklarla desteklenmesi gereken hesaplarınızdaki para gönderimleri ve çekimleri için geçerlidir.

Gönderim ve Çekim Maliyetleri

Para göndermek veya çekmek için, gönderim ve çekim maliyetleri de önemli bir sorun olabilir. Genellikle, para göndermek veya çekmek için ödemeniz gereken maliyetler, gönderilen veya çekilen para miktarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Örneğin, çok düşük miktarlarda para göndermek veya çekmek için, gönderim ve çekim maliyetleri daha düşük olabilir. Ancak, daha yüksek miktarlar için, gönderim ve çekim maliyetleri daha yüksek olabilir.

Sonuç

İngiltere'ye para göndermek veya çekmek için öncelikle İngiltere Bankası tarafından belirlenen kurallara ve sınırlamalara uymak zorundasınız. İngiltere Bankası, herhangi bir para gönderiminde veya çekiminde, herhangi bir para biriminde, para gönderim veya çekiminin 10.000 Sterlinin üzerinde olmamasını gerektiriyor. Ayrıca, para gönderme veya çekme işlemlerinde belirli anti-para-kara-girişim önlemlerini almanız gerekecektir. Gönderim ve çekim maliyetleri de, gönderilen veya çekilen para miktarına göre değişebilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)