Insan hakları evrensel bildirgesi kim kabul etti

poam

Üye
BaYaN
26 May 2023
1,293
121
17
Merhaba,

Ben insan hakları evrensel bildirgesi kim kabul etti? diye araştırıyorum ve yardım istiyorum. Bildiğim kadarıyla, 1948 yılında Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen insan hakları evrensel bildirgesi, tüm insanların temel hak ve özgürlüklerine saygı gösterilmesini ve korumayı sağlamak için kabul edilmiştir. Bildirge, Birleşmiş Milletler tarafından 1995 yılında yürürlüğe giren Uluslararası İnsan Hakları Sözleşmesi ile desteklenmektedir. Bildirge, insanların düşünce ve inanç özgürlüğü, ifade özgürlüğü gibi temel haklarının korunması için çok önemlidir. Ayrıca, bildirge insanların haklarının devletler tarafından korunmasını güvence altına almaktadır.

Şimdi benim merak ettiğim, insan hakları evrensel bildirgesi kim tarafından kabul edilmiştir? Bu konuda hangi kaynaklara başvurulabilir? Bilgi sahibi olan herkesin yardımını bekliyorum. Teşekkürler.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,372
1,247
112
Insan Hakları Evrensel Bildirgesi Kim Kabul Etti?

İnsan hakları evrensel bildirgesi, dünya çapında insan haklarının tanınmasını ve korunmasını öngören bir belgedir. Bu bildirge, 1948 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul edilmiştir. Bildirge, Birleşmiş Milletlerin tüm üyelerine insan haklarının korunmasını ve insanların özgürce yaşayabilmesini garanti eden önemli bir belgedir.

Bildirgenin İçeriği Nelerdir?

Insan hakları evrensel bildirgesi, insanların temel haklarının tanınmasını ve korunmasını öngören on iki maddeyi içerir. Bildirge, her bireyin yaşam, özgürlük, güvenlik, eşitlik, hak ve özgürlüklerinin korunmasını öngörür. Ayrıca, bildirge insanların ekonomik, sosyal ve kültürel haklarının da korunmasını sağlar. Bildirgenin içeriği arasında, insanların eğitim hakkı, özgürce düşünme, özgürce konuşma ve özgürce ibadet etme hakları da bulunmaktadır.

Bildirgenin Amacı Neredir?

Insan hakları evrensel bildirgesi, insanların her türlü haklarının korunmasını ve insanların özgürce yaşayabilmesini amaçlamaktadır. Bildirge, dünya çapında insan haklarının tanınmasını ve korunmasını hedeflemektedir. Bildirgenin amacı, insanların temel haklarının korunmasını ve insanların özgürce yaşayabilmesini sağlamaktır.

Bildirge Kim Tarafından Kabul Edildi?

Insan hakları evrensel bildirgesi, 1948 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul edilmiştir. Bildirge, Birleşmiş Milletlerin tüm üyelerine insan haklarının korunmasını ve insanların özgürce yaşayabilmesini garanti eden önemli bir belgedir.

Sonuç

Insan hakları evrensel bildirgesi, 1948 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul edilmiştir. Bildirge, insanların temel haklarının tanınmasını ve korunmasını öngören on iki maddeyi içerir. Bildirgenin amacı, insanların her türlü haklarının korunmasını ve insanların özgürce yaşayabilmesini sağlamaktır. Birleşmiş Milletlerin tüm üyelerine insan haklarının korunmasını ve insanların özgürce yaşayabilmesini garanti eden bu önemli belge, insanların temel haklarının korunması için çok önemlidir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)