Iphone ses kalitesi sıkıştırılmış ne demek

Bilgin

Tanınmış Üye
BaY
18 Eki 2020
1,430
148
62
Merhaba herkese! Ben son zamanlarda Iphone cihazların ses kalitesinin sıkıştırılmış olduğunu duydum ve bu konuda bazı şeyler öğrenmek istiyorum. Iphone cihazlarının ses kalitesinin sıkıştırılmış olmasının ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum. Bir ses sıkıştırma tekniğinin ne olduğunu ve Iphone cihazlarında kullanılan ses sıkıştırma teknolojilerinin ne olduğunu öğrenmek istiyorum. Ayrıca, ses kalitesinin sıkıştırılmasının ne gibi sonuçları olabileceğini de öğrenmek istiyorum.

Umarım burada ses kalitesi sıkıştırılması konusunda daha fazla bilgi edinebilirim. İphone cihazlarının ses kalitesinin sıkıştırılmış olmasının ne anlama geldiğini ve ses sıkıştırma teknolojisi kullanılarak ne gibi sonuçlar elde edilebileceğini merak ediyorum. Lütfen bana bu konuda yardımcı olmaktan çekinmeyin.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Iphone Ses Kalitesi Sıkıştırılmış Ne Demek?

Apple'ın Iphone ürününün ses kalitesi sıkıştırılmış olarak adlandırılması, cihazın ses kayıt yeteneklerinin düşürülmesi anlamına gelir. Ses kalitesinin sıkıştırılması, özellikle Iphone 6 ve 7 modelleri için özellikle önemlidir. Bu ses kalitesi sıkıştırma, özellikle müzik dinleme veya ses kaydı gibi uygulamalar için kötü bir şeydir.

Ses Kalitesinin Sıkıştırılmasının Nedenleri

Ses kalitesinin sıkıştırılmasının nedenleri arasında Iphone'un özelliklerinin düşürülmesi vardır. Apple, Iphone 6 ve 7 modelleri için ses kayıt yeteneklerini azaltmak için ses kalitesini sıkıştırmıştır. Ayrıca, Apple bu cihazların hafızasını da azaltmak için bu özelliği kullanmıştır.

Ses Kalitesinin Sıkıştırılmasının Sonuçları

Ses kalitesinin sıkıştırılması, özellikle müzik dinleme veya ses kaydı yaparken ses kalitesinde ciddi düşüşler yaşanmasına neden olur. Ses kalitesinin sıkıştırılması, sesin gürültü karışımını arttırarak ses renginin kaybolmasına neden olur. Ayrıca, dinlediğiniz sesin netliği düşer ve ses kaydı yaparken ses kayıtlarının kalitesi düşebilir.

Ses Kalitesinin Sıkıştırılmasının Çözümü

Ses kalitesinin sıkıştırılmasını önlemek için, Apple'ın yardım sayfasında belirtilen ayarları kullanmalısınız. Özel olarak, Iphone 6 ve 7 modelleri için ayarları şu şekilde değiştirmelisiniz: Ayarlar>Genel>Ses ve Haptik Geri Bildirim>Gürültü Engellemek ve Ses Kalitesini Geliştirmek.

Ses kalitesinin sıkıştırılmasını önlemek için, ayrıca Iphone'unuzun ses kalitesini geliştirebilecek üçüncü taraf uygulamalar da kullanabilirsiniz. Bu uygulamalar, ses kalitesinin sıkıştırılmasını önleyerek, çok daha net, gür ses kayıtları elde etmenizi sağlayacaktır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)