İş yerinde geri bildirim nedir

ZeusNuts

Tanınmış Üye
BaYaN
27 Şub 2022
1,394
132
62
Merhaba,

İş yerinde verilen geri bildirimin ne olduğu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. İş yerinde geri bildirim verme ve alma hakkında ne biliyorsunuz? Örnekler verebilir misiniz? İş yerinde geri bildirimin önemi nedir? Aynı zamanda, bu konuyla ilgili hangi önlemlerin alınması gerektiğini ve geri bildirimin nasıl verileceğini öğrenebilir miyim? Çok çalışıyorum ama geri bildirim hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum. İş yerinde verilen geri bildirimin önemini anlamak ve ne zaman verileceğini öğrenmek için tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
İş Yerinde Geri Bildirim: Ne, Neden ve Nasıl?

İş yeri geri bildirimi, iş yerindeki çalışanların ve üst yöneticilerinin birbirleri arasındaki iletişimin gelişmesini sağlayan, güçlü bir araçtır. Geri bildirimin önemi, çalışanların ve yöneticilerin çalışma ortamının daha verimli ve daha etkili hale gelmesi için çok önemlidir. Ayrıca, geri bildirim, iş yerindeki çalışanların empati kurma yeteneğinin artmasına yardımcı olur.

İş Yerinde Geri Bildirimin Ne Olduğu?

Geri bildirim, bir çalışanın veya bir yöneticinin, kendisine veya diğerlerine verdiği bir cevaptır. Geri bildirim, iş yerindeki çalışanların ve yöneticilerin birbirlerini anlamasını kolaylaştıran, çalışma ortamının verimliliğini artıran ve iş yerinde güvenin oluşmasına yardımcı olan çok önemli bir araçtır.

İş Yerinde Geri Bildirimin Neden Önemli?

İş yerinde geri bildirimin önemi, çalışanların ve yöneticilerin çalışma ortamının daha verimli ve daha etkili hale gelmesi için çok önemlidir. İyi geri bildirim, çalışanların ve yöneticilerin pozitif özelliklerini tanımlamasını ve potansiyellerini geliştirmesini sağlar. Ayrıca, geri bildirim, iş yerindeki çalışanların empati kurma yeteneğinin artmasına yardımcı olur. İş yerinde geri bildirim, çalışanların ve yöneticilerin birbirlerini daha iyi anlamalarını ve iş yerinde daha güvenilir bir ortam oluşturmalarını sağlar.

İş Yerinde Geri Bildirimin Nasıl Verilmesi Gerektiği?

Geri bildirim vermek için çalışanlar ve yöneticilerin öncelikle kendilerini dinlemeleri gerekir. İki taraf arasında dürüst ve duyarlı bir diyalog kurmak önemlidir. İletişimin güçlü olması için çalışanlar ve yöneticilerin ne söylediklerini ve nasıl söylediklerini dinlemeleri gerekir. Yöneticiler, çalışanların fikirlerini ciddiye almalı ve kendilerini güvenilir ve saygın hissetmelerini sağlamalıdır. Geri bildirimin verilmesinde, tarafların her iki tarafın da konuşmalarına cevap vermesi ve her iki tarafın da fikirlerini dikkate alması önemlidir.

Anahtar Kelimeler: İş yerinde geri bildirim, iletişim, empati, dürüst, duyarlı.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü