Işkur Almanya işçi gönderiyor mu

fisilti

Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,264
101
17
Merhaba arkadaşlar,

İşkur Almanya'ya işçi gönderiyor mu sorusuna cevap arıyorum. İş arayışım nedeniyle Almanya'ya gitmek istiyorum ama daha önce hiç İşkur ile işçi gönderilmediğini duymuştum. İşkur Almanya'ya işçi gönderiyor mu? İş arayışım için Almanya'ya gidebilir miyim? İşkur tarafından Almanya'ya işçi gönderimleri nasıl yürütülür? Veya İşkur tarafından Almanya'ya çalışma vizesi almak mümkün mü?

Bu soruların cevaplarını arıyorum. Sizin deneyimleriniz ya da bilgilerinizi paylaşır mısınız? Herhangi bir başka öneriniz var mı? İşkur Almanya'ya işçi gönderiyor mu? Bu konuda yardım edebilecek kimseler varsa, lütfen çabuk cevap verin.

Teşekkürler.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,414
1,247
112
Işkur Almanya'da İşçi Gönderiyor Mu?

Işkur, Türkiye’deki İş Kurumu’dur. Genellikle Türkiye’de iş arayanlar ve işverenler arasındaki aracılık hizmetleri vermekle yükümlüdür. Işkur Türkiye’deki iş arayanların ve işverenlerin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetler, iş arayanların ve işverenlerin karşılaşmasını kolaylaştırmak, eğitim ve gelişim olanakları sağlamak, ekonomik gelişmeyi desteklemek ve işsizlik oranını düşürmek gibi alanlarda yürütülmektedir.

Işkur Almanya İşçi Gönderiyor mu?

Işkur Türkiye, Almanya’ya işçi göndermek için özel bir programı bulunmamaktadır. Ancak, Türkiye’de işverenlerin Almanya’ya işçi göndermek istemeleri durumunda, Işkur Türkiye, bu işçilerin Almanya’ya gönderilmesine yardımcı olabilir. Işkur, Alman işverenlerin işçi ihtiyaçlarını karşılamak için Türkiye’de çalışan güvenilir işçileri bulmak ve Almanya’ya göndermek için aracılık hizmetleri sunmaktadır.

Işkur Almanya İşçi Gönderme Programının Detayları

Işkur Türkiye, Almanya’ya işçi gönderecek işverenler için özel bir program sunmaktadır. Program kapsamında işverenler, Almanya’ya gönderecekleri işçilerin eğitim ve gelişim olanaklarının desteklenmesini, istihdam edilen işçilerin konaklamasının sağlanmasını ve işçi gönderilen ülkeye adaptasyon sürecinin kolaylaştırılmasını sağlamak için çeşitli hizmetler alabilirler. Program kapsamında, işverenler, işçilerin Almanya’ya gönderilmesi sırasında oluşabilecek masrafların büyük bir kısmını karşılayabilirler. Program süresi, işverenlerin ve işçilerin ihtiyaçlarına göre ayarlanabilir.

Işkur Almanya İşçi Gönderme Programının Faydaları Nelerdir?

Işkur Almanya İşçi Gönderme Programı, Türkiye'deki işverenlerin Almanya’ya işçi göndermelerine yardımcı olmaktadır. Program sayesinde, işverenler, Almanya’ya gönderecekleri işçilerin eğitim ve gelişim olanaklarının desteklenmesini, istihdam edilen işçilerin konaklamasının sağlanmasını ve işçi gönderilen ülkeye adaptasyon sürecinin kolaylaştırılmasını sağlayabilirler. Program çerçevesinde, işverenlerin masraflarının büyük bir kısmı karşılanır ve program süresi isteğe göre ayarlanabilir. Program, Türkiye’deki işverenlerin Almanya’ya işçi göndermelerinde ciddi bir avantaj sağlamaktadır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)