İsrail ne zamandan beri var

mahkum

Tanınmış Üye
BaY
9 May 2021
1,423
116
62
Merhaba,

İsrail'in ne zamandan beri var olduğu konusunda bilgim bulunmuyor. İsrail'in kuruluşu hakkında araştırma yapmaya başladım ama cevabı bulamıyorum. Size yardım etmek ve İsrail'in ne zamandan beri var olduğunu öğrenmek için sizden destek istiyorum.

Bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. İsrail'in ne zamandan beri var olduğu hakkında sizin görüşlerinizi ve öğrendiğiniz ayrıntıları paylaşmanızı bekliyorum. Çok faydalı olacağına inanıyorum.

İsrail'in ne zamandan beri var olduğu hakkında paylaşılan veriler, tarihi referanslar, ülkenin politikaları ve diğer konular hakkında öğrenmek istiyorum. Sizin tavsiyelerinizi, görüşlerinizi ve öğrendiğiniz bilgileri paylaşmanızı bekliyorum.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

• Angry
Reactions: Esra

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
İsrail Ne zamandan beri var?

İsrail ne zamandan beri var? İsrail, Batı Şeria ve Golan Tepeleri'nde 1947'de kurulmuştur. İsrail'in kuruluşu, Birleşmiş Milletler'in 1947'de kabul ettiği özel bir karar olan Birleşmiş Milletler Çözümü ile gerçekleşti. İsrail'in kuruluşu, İsrail'in arz-ı endamının bu topraklarda barış içinde yaşamasının temelidir.İsrail, 1948'de kurulmasından bu yana birçok siyasi ve sosyal değişimler yaşamıştır.

İsrail'in Kısa Tarihi

İsrail'in kurucuları, Yahudi insanlarının tarihteki çoğu ülkeden sürülmesine ve Yahudilerin tarih boyunca kötü muamele görmesine maruz kaldığını göz önüne alarak bu toprakları kendi yaşamları için bir barış ortamı olarak gördüler. İsrail, 1947'de Birleşmiş Milletler tarafından bağımsızlığını kazanarak kurulmuştur. Kendi sınırlarının ve arz-ı endamının korunmasını sağlamak için İsrail Ordusu kuruldu ve 1948'de İsrail Devleti kuruldu. İsrail, 1948'den bu yana çok sayıda savaşa ve diğer tarihi olaylara katıldı.

İsrail Ne Zamandan Beri Bir Demokrasi?

İsrail, 1948'den bu yana bir demokrasi olarak kurulmuştur. İsrail'de seçimler her iki yılda bir yapılır ve parlamenter sistem kullanılır. İsrail'in başkanı, cumhurbaşkanıdır ve ülkeye hükmeder. İsrail'de çoğu özgürlükler ve haklar kullanılır. İsrail'de herhangi bir dini grubun üstünlüğü yoktur ve her vatandaşın özgürlükleri ve hakları korunur.

Sonuç

İsrail, 1947'de Birleşmiş Milletler'in kararıyla kurulmuştur ve 1948'den bu yana bir demokrasi olarak çalışmaktadır. İsrail'de her vatandaşın özgürlükleri ve hakları korunur. İsrail, tarih boyunca çok sayıda savaşa ve diğer olaylara katılmış ve bu topraklarda barış içinde yaşamayı temel almıştır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)