İşsizlik en çok hangi ülkede

Bilgin

Tanınmış Üye
BaY
18 Eki 2020
1,430
148
62
Merhaba herkese,

Bu forumda yeni bir konu açmaya karar verdim. İşsizlik en çok hangi ülkede? sorusuna cevap arıyorum. Ben bu konuda bilgili değilim ancak bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum.

İşsizlik, çoğu ülkede önemli bir sorun. Yüksek işsizlik, ülkedeki genel ekonomik durumu olumsuz yönde etkiler. Dolayısıyla, ülkelerin işsizlik oranını azaltmak için çeşitli önlemler almaları gerekir. İşsizlik oranını en aza indirmeyi başaran ülkelerin özel ekonomik politikaları oluşturmaları önemlidir.

Bu nedenle, işsizlik en çok hangi ülkede? sorusuna cevap arıyorum. İşsizlik oranını en aza indirmeyi başaran ülkeleri de öğrenmek istiyorum. Lütfen bu konuda yardımcı olun. Bana önerilerinizi, görüşlerinizi ve deneyimlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum. İşsizlik hakkında daha fazla bilgi edinmek için çok teşekkürler.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,829
1,256
112
İşsizlik en çok hangi ülkede?

İşsizlik oranları her yıl dünya üzerinde değişmektedir. 2020 yılında henüz geçerli rakamlar mevcut değildir, ancak 2019 yılı verilerine göre, dünyadaki en yüksek işsizlik oranına sahip ülkeler şunlardır:

Gürcistan: Gürcistan, 2019 yılı itibariyle dünyadaki en yüksek işsizlik oranına sahip ülke olarak listeleniyor. Resmi rakamlara göre, Gürcistan'da 2019 yılında yaklaşık %17,8 işsizlik oranı vardı.

İspanya: İspanya, 2019 yılında dünyadaki ikinci en yüksek işsizlik oranına sahip ülke olarak listeleniyor. Resmi rakamlara göre, İspanya'da 2019 yılında yaklaşık %14,7 işsizlik oranı vardı.

Hırvatistan: Hırvatistan, 2019 yılında dünyadaki üçüncü en yüksek işsizlik oranına sahip ülke olarak listeleniyor. Resmi rakamlara göre, Hırvatistan'da 2019 yılında yaklaşık %13,2 işsizlik oranı vardı.

Makedonya: Makedonya, 2019 yılında dünyadaki dördüncü en yüksek işsizlik oranına sahip ülke olarak listeleniyor. Resmi rakamlara göre, Makedonya'da 2019 yılında yaklaşık %13 işsizlik oranı vardı.

Portekiz: Portekiz, 2019 yılında dünyadaki beşinci en yüksek işsizlik oranına sahip ülke olarak listeleniyor. Resmi rakamlara göre, Portekiz'de 2019 yılında yaklaşık %12,3 işsizlik oranı vardı.

Yukarıdaki ülkeler, 2019 yılında en yüksek işsizlik oranına sahip ülkeler olarak listeleniyor. Ancak, 2020 yılında dünya çapında meydana gelen küresel salgınlara bağlı olarak, bu oranların artması bekleniyor.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)