Italya Asgari Ücret ne kadar

AsiKral

Üye
BaY
8 Nis 2023
1,282
118
7
Merhaba,

Ben bir iş arayışı içerisindeyim ve araştırmalarım sırasında Italya'daki asgari ücret hakkında bilgi edinmek istiyorum. Italya'da asgari ücret ne kadar? İş arayışım için bu bilgiyi öğrenmek istiyorum. İtalya'da asgari ücret hakkında biraz daha öğrenmek istiyorum. Bu bilgiyi almak için ne yapmalıyım? İtalya'da asgari ücret hakkında konuşan herhangi bir mevzu var mı? Belirli bir ücretin ötesinde, çalışma koşulları, ücret içeriği veya diğer konular hakkında bilgi alabileceğim başka kaynaklar var mı? Lütfen, Italya'daki asgari ücret hakkında bilgi edinme hakkında herhangi bir önerinizi paylaşın. Bu konuda size minnettar kalacağım.

Teşekkürler.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,885
1,256
112
Italya Asgari Ücretin Ne Kadar Olduğu Hakkında

Asgari ücret, bir ülkedeki en düşük ücreti belirleyen bir ölçüttür. Italya'da asgari ücret, bölgeden bölgeye ve bazı sektörlerin işleyişinden bağımsız olarak biraz farklılık göstermektedir. Italya asgari ücreti 2019 yılında ortalama 9.23 Euro (10.5 ABD Doları) olarak belirlenmiştir.

Asgari Ücretin Ne Kadar Olduğu Bölgelere Göre

Italya'da asgari ücret ülkenin farklı bölgelerinde farklılık göstermektedir. Asgari ücretin ne kadar olduğu özellikle Sicilia ve Sardunya'da daha yüksek, 9.76 Euro (11.1 ABD Doları) ve 9.75 Euro (11.1 ABD Doları) olarak belirlenmiştir. Bununla birlikte, Piedmont ve Tuscany bölgelerinde asgari ücret ortalama 9.00 Euro (10.3 ABD Doları) olarak belirlenmiştir.

Farklı Sektörlerde Asgari Ücretin Ne Kadar Olduğu Hakkında

Italya'da farklı sektörlerde çalışan kişilerin asgari ücretleri de farklılık gösterebilmektedir. Örneğin, sanayi sektöründe çalışan işçilerin asgari ücreti ortalama 9.68 Euro (11.0 ABD Doları) olarak belirlenmiştir. Bununla birlikte, hizmet sektöründe çalışan işçilerin asgari ücreti ortalama 8.91 Euro (10.2 ABD Doları) olarak belirlenmiştir.

Asgari Ücretin Son Yıllarda Ne Kadar Olduğu Hakkında

Italya'da asgari ücret her yıl biraz artmaktadır. Özellikle 2017 yılından bu yana asgari ücret, ortalama %3,5 oranında artmıştır. 2019 yılında asgari ücret, 2017 yılındaki asgari ücretin %7,3 oranında daha yüksek olarak belirlenmiştir.

Sonuç

Italya'da asgari ücret, bölgeden bölgeye ve sektörden sektöre göre farklılık göstermektedir. Son yıllarda asgari ücret her yıl biraz artmaktadır. 2019 yılında, Italya ortalama asgari ücreti 9.23 Euro (10.5 ABD Doları) olarak belirlenmiştir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)