Japonya kaç yıldır var

OySeon

Tanınmış Üye
BaYaN
5 Nis 2023
1,374
117
62
Merhaba,

Japonya hakkında bilgim olmasa da, çok merak ettiğim bir konu üzerine konu açmayı düşünüyorum. Japonya kaç yıldır var? Bu soruya cevap arıyorum.

Bilgim olduğunu düşündüğüm konuda üzerinde durmak isterim. Umarım bu soruya çözümünü bulabileceğim veya en azından bu konuda daha fazla bilgi edinebileceğim konulardan faydalanabileceğim.

Japonya'nın ne zaman kurulduğu hakkında bilgim olmadığı için, forum kullanıcılarından çok yardımıma ihtiyacım var. Japonya hakkında farklı bilgileri öğrenmek istiyorum ve bu konuda öğrenmek istediğim çok şey var. Eğer bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, lütfen bana yardım edin.

Teşekkürler.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,770
1,247
112
Japonya'nın Görünmeye Başladığı Yıllar

Japonya adalarının ilk olarak Çinli tarihçi ve bilim adamı Xu Xing tarafından M.Ö. 2. yüzyılda ziyaret edildiği düşünülmektedir. Xu Xing İki Adaların (Nihon ve Ōshima) adlarını ilk kez kaydetti. Japonya, tarihte ilk kez M.Ö. 57'de Çin kaynakları tarafından adlandırıldı. M.Ö. 58'de Çin imparatoru Wu Di tarafından gönderilen bir diplomatik heyet, Japonya'ya ulaştı ve bu tarihten itibaren Japonya, Çin tarihinde kayıtlara geçti.

Japonya'nın İmparatorluk Dönemi

Japonya’nın imparatorluk dönemi M.S. 660'da başladı. Bu tarihte Japonya'nın imparatoru, Yamato İmparatorluğu’nun imparatoru olan Jimmu tarafından ilan edildi. Bu tarihten sonra, Japonya, imparatorluk dönemini yaklaşık 600 yıl boyunca sürdürdü. M.S. 1185'de, Kamakura Shogunluğu tarafından imparatorluk imparatorluğun yerine geçti ve bu tarihten sonra Japonya, imparatorluk döneminden çıkarak farklı bir tarihsel döneme girdi.

Japonya'nın Modern Dönemi

M.S. 1867'de, Japonya’nın modern dönemi başladı. Bu tarihte, Japonya'da Meiji Restorasyonu gerçekleşti. Meiji Restorasyonu, ülkedeki imparatorluk hanedanının yeniden kurulması ve Japonya'nın uluslararası arenada kendini göstermeye başlaması ile birlikte, ülkede önemli değişikliklere neden oldu. Meiji Dönemi, Japonya'nın ilerleme ve modernleşme sürecinin başlangıcı olarak kabul ediliyor. Japonya'nın modern dönemi, M.S. 1945'te, II. Dünya Savaşı'nın sona ermesi ile sona erdi.

Sonuç

Japonya, yaklaşık 2. yüzyıldan beri tarihe kayıtlara geçmiş, imparatorluk hanedanının kurulmasından başlayarak yaklaşık 600 yıl süren imparatorluk, Meiji Restorasyonu ile başlayan modern dönem ve II. Dünya Savaşı'nın sona ermesi ile sona eren modern dönem olarak üç farklı dönemden geçmiştir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü