kadın da cinsel isteksizlik

BebekYuzlu

Tanınmış Üye
BaYaN
11 Nis 2023
1,309
109
62
Ankara
Merhaba! Son zamanlarda cinsel isteksizlik problemiyle mücadele ediyorum ve bu konu hakkında yardım almak istiyorum. İsteğim, cinsel isteksizlikle ilgili deneyimlerinden veya önerilerinden bahsedebilecek yeni üyelerin, özellikle de kadınların, bu siteye kayıt olarak bu konu hakkında bana yardım etmeleridir. Cinsel isteksizliğin nasıl üstesinden gelineceği, başarılı bir ilişkiye nasıl sahip olunacağı veya buna benzer şeyleri öğrenmek istiyorum. Lütfen, bu konuda yardım ederseniz çok sevinirim.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Kadınlarda Cinsel İsteksizlik Hakkında Makale

Kadınlarda cinsel isteksizlik, çoğu zaman cinsel iştahın azalması olarak tanımlanmaktadır. Bununla birlikte, kadınlarda cinsel isteksizlik, çoğu zaman psikolojik, fizyolojik veya aralarında karışık nedenlerden kaynaklanan çok farklı durumlardan kaynaklanabilmektedir. Bu durum, yaşadığınız stres, depresyon, anksiyete, aşırı yorgunluk, cinsel tedaviler, doğum kontrol hapları veya menopoz gibi fizyolojik durumlar gibi çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir.

Kadınlarda cinsel isteksizliğin nedenleri

Kadınlarda cinsel isteksizliğin nedenleri, genellikle psikolojik ve fizyolojik olabilir. Psikolojik nedenler arasında stres, depresyon, anksiyete ve duygusal travma gibi durumlar bulunmaktadır. Bununla birlikte, fizyolojik nedenler arasında aşırı yorgunluk, doğum kontrol hapları veya menopoz gibi durumlar bulunmaktadır.

Kadınlarda cinsel isteksizliğin belirtileri

Kadınlarda cinsel isteksizlik, cinsel arzuyu kaybetme olarak tanımlanmaktadır. Bununla birlikte, cinsel isteksizliğin belirtileri, kadının doğal cinsel dürtüsünde azalma, cinsel ilişki sırasında düşük libido ve cinsel ilişki sırasında yaşanan artan rahatsızlık gibi durumlardan kaynaklanmaktadır.

Kadınlarda cinsel isteksizliğin tedavisi

Kadınlarda cinsel isteksizliğin tedavisi, nedenlerine bağlı olarak değişebilir. Psikolojik nedenlere bağlı cinsel isteksizliğin tedavisi, duygusal travma ile mücadele etmek, stres ve anksiyeteyi azaltmak ve duygusal desteği arttırmak için psikoterapiyi içerebilir. Fizyolojik nedenlere bağlı cinsel isteksizliğin tedavisi, doktor tarafından reçete edilen ilaçları içerebilir. Ayrıca, cinsel isteksizliği azaltmak için doğal ilaçlar, beslenme ve egzersiz programları da kullanılabilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)