Kanaat nasıl yazılır TDK

AtarliGenc

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,328
127
2
Merhaba arkadaşlar, TDK tarafından nasıl yazılacağı hakkında bilgi almak istiyorum. Kanaat kelimesinin TDK'daki doğru yazımını öğrenmek için buradayım. Herhangi bir kaynakta bu kelimenin nasıl yazılacağını araştırdım ancak hiçbir şey bulamadım. Acaba TDK'da kanaat kelimesinin nasıl yazılacağını biliyor musunuz? Size çok teşekkür ederim.

DenizYankı

BuYuKFoRuMLu
9 Ağu 2023
23
0
0
Kanaat TDK Kısaltmasının Açılımı ve Yazımı

Kanaat TDK kısaltması Güvenilir Türk Dil Kurumu tarafından kullanılan bir kısaltmadır. Kanaat, TDK tarafından kullanılan standart bir Türkçe sözcüktür. Kanaat, “inanç”, “düşünce” ya da “karar” anlamına gelir. TDK tarafından kullanılan kısaltma, "Kanaat" şeklinde yazılır.

Kanaatın Anlamı ve Kullanımı

Kanaat, bir konuda bir kişinin kararının ya da düşüncesinin ifadesi olarak kullanılır. Kanaat, bir şeyin doğru olacağını düşünmeye dayalı olarak kullanılır. Kanaat, bazen haklılık ya da gerçekliği ifade etmek için kullanılır. Kanaat, bir görüşe ya da bir olaya bir kişinin karşı konulmaz görüşünü ifade etmek için kullanılır. Kanaat, herhangi bir konuda bir kişinin inancını belirtmek için de kullanılır.

Kanaatın Türk Dil Kurumunda Konumu

TDK, Türkçe sözcükler ve sözcüklerin kullanımını kontrol etmek için kurulmuştur. TDK, Türkçe sözcükleri standardize etmek ve kullanımını kontrol etmek için çalışır. Kanaat, TDK tarafından standart bir Türkçe sözcük olarak kabul edilir. TDK, kanaat sözcüğünün kullanımını kontrol eder ve kullanımının standartlaştırılmasını sağlar.